Orsola - Coffee Haus precelki i inne pyszności!

15.07.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum Orsola

W naszym comiesięcznym cyklu "Koniecznie Odwiedź” prezentujemy Wam najsmaczniejsze i oczywiście bardzo rodzinne miejsca w naszym mieście, które naszym zdaniem warto odwiedzić. W czerwcu przedstawiamy Wam „Orsola - Coffee Haus”, kawiarnię połączoną z jogurterią. Lokal ten ma wyjątkowy, marynistyczny wystrój, pyszne i oryginalne menu oraz specjalną, wydzieloną strefę dla dzieci. Rozmawiamy z Panią Kamilą Bobik, właścicielką, która odpowiedziała na wszystkie nurtujące nas pytania.

 

  

 

Orsola jest połączeniem kawiarni i jogurterii, skąd pomysł na taką kombinację?


Jesteśmy jedyną taką kawiarnią w Szczecinie. Chyba tylko u nas można zjeść sałatkę owocową skomponowaną według własnych preferencji. Brakowało takiego miejsca w naszym mieście. Bardzo zależało nam na stworzeniu lokalu, w którym po zjedzeniu deseru nie mamy wyrzutów sumienia ;) W naszej ofercie znajdują się zarówno jogurty mrożone i naturalne, ale i lody. Jedne i drugie okraszone sporą porcją świeżych owoców. Co wyróżnia nasze desery ? Przede wszystkim solidna porcja witamin i możliwość samodzielnego ich skomponowania . Nie narzucamy rodzaju dodatków, każdy lubi coś innego. Samodzielnie wykonujemy również sosy owocowe, które nie zawierają cukru.


Jako jedno z niewielu miejsc w Szczecinie posiadacie w swoim menu śniadania, czego warto spróbować? Co najchętniej zamawiają goście?


Posiadamy duży wybór kanapek, również wegetariańskich, które podajemy na ciepło. Sałatki warzywne i owocowe, jogurty z owocami i granolą, ciepłe croissanty, które od 7 do 9 do każdej kawy rozdajemy gratis! Największą popularnością cieszą się jednak bajgle, u nas w dwóch odsłonach: z jajkiem sadzonym i chrupiącym bekonem lub z gruszką, żurawiną i gorgonzolą (moje ulubione). Ofertę śniadaniową będziemy wkrótce poszerzać.

 

  

 

"Wyposażyliśmy pomieszczenie w przewijak, krzesełka dla dzieci i miejsce, gdzie można położyć niemowlę, które jeszcze nie raczkuje."


Waszą specjalnością są owoce w oryginalnej belgijskiej czekoladzie, proszę opowiedzieć nam coś więcej na temat tych słodkości.


To kolejny pomysł na słodkości z porcją witamin. Oblewamy czekoladą winogrona, banany i truskawki. Idealnie wpisały się one w naszą koncepcję i znalazły wielu fanów, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.


Wypiekacie na miejscu precle, jak powstają i z jakimi dodatkami możemy ich spróbować?


Precel to nasz znak firmowy, wprawni obserwatorzy odnajdą go w logo kawiarni. Serwujemy je w kilku odsłonach: klasyczny z solą; zapiekany z żółtym serem i dodatkami; z jajkiem i bekonem; na słodko – w belgijskiej czekoladzie (nasz hit).


Jest Pani właścicielką kawiarni, ale również mamą, jak udaje się Pani połączyć pracę zawodową z codziennymi obowiązkami?


Jestem mamą trójki wspaniałych maluchów, więc dobra organizacja to u mnie podstawa codziennego funkcjonowania :)

 

 

  

 

Kawiarnia posiada „Salę Przyjazną Rodzinie”, co dokładnie kryje się pod tym sformułowaniem? Na jakie udogodnienia i atrakcje mogą liczyć goście?


Sala Przyjazna Rodzinie to miejsce, w którym zarówno dzieci jaki i rodzice mogą czuć się swobodnie. To miejsce spotkań mam , które mogą delektować się aromatyczną kawą podczas gdy ich dzieci są zajęte zabawą. Sala znajduje się na poziomie -1 dzięki czemu jest bardziej kameralna. Znajdziemy w niej miejsce zabaw dla dzieci, z licznymi zabawkami. Wyposażyliśmy pomieszczenie w przewijak, krzesełka dla dzieci i miejsce, gdzie można położyć niemowlę, które jeszcze nie raczkuje.


Sala idealnie nadaje się na małe przyjęcia urodzinowe (do 20 osób), baby shower i inne. W związku z licznymi sugestiami wprowadziliśmy usługę dekoracji, dzięki czemu sala wygląda przepięknie a rodzice zaoszczędzają czas przed przyjęciem. Mimo licznie odbywających się urodzin, sala nigdy nie jest rezerwowana na wyłączność. Oznacza to,
że każde dziecko przebywające w kawiarni może stale z niej korzystać.

 

 

Orsola - Coffee Haus
Plac Żołnierza Polskiego 3/1a

tel. 797 259 304
www.facebook.com/orsolacoffee

 

ORSOLA - COFFEE HAUS PRECELKI I INNE PYSZNOŚCI!

ORSOLA - COFFEE HAUS PRECELKI I INNE PYSZNOŚCI!