Sznurówka i spółka: O bucikach słów kilka!

12.07.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Maria Peda

W ostatnich dwóch miesiącach mieliście okazję zapoznać się z rodzinnym sklepem obuwniczym dla dzieci, o pięknej nazwie „Sznurówka i spółka”. Zaczęliśmy od wywiadu wprowadzającego, następnie porozmawialiśmy z zadowoloną klientką sklepu, Panią Anitą. W lipcu chcielibyśmy skupić się stricte na butach tworzonych dla dzieci. Jakie są, które wybrać i dlaczego to wszystko ma takie znaczenie? To wszystko wyjaśnią nam właściciele sklepu Sznurówka i spółka, ponieważ o bucikach wiedzą wszystko!

 

 

#Rodzinka: Jakiego typu buty są najlepszym wyborem dla dzieci na obecną porę roku?


Buty odpowiednie na porę letnią to takie, w których małe stopy będą miały przewiew. Lekkie i przystosowane do spędzania aktywnych dni na dworze.

 

 

#Rodzinka: Na co powinni zwrócić uwagę rodzice przy doborze odpowiednich butów?


Wybierając buty na obecną porę roku, kierujemy się tym, żeby małe nóżki nie pociły sie pod czas upalnych dni. Ale nie zapominajmy, że but musi dobrze trzymać stopę, ale nie może krępować naturalnych ruchów. Podeszwa musi się łatwo zginać w miejscu, gdzie zginają się palce. Równie sprężysty i elastyczny musi być zapiętek. But musi umożliwić swobodne stawanie na palcach, kucanie, klękanie bez wykręcania kostki. W niewygodnych lub sztywnych butach trudno być aktywnym latem na świeżym powietrzu.

 

 

 

#Rodzinka: Po jakie buty najchętniej sięgają dzieci, kiedy odwiedzają Wasz sklep razem z rodzicami? Czy dzieci najpierw zwracają uwagę na ulubiony kolor, kształt, a może coś jeszcze innego?


Dzieci odwiedzające nasz sklep w pierwszej kolejności zwracają uwagę na kolor, dopiero później przy naszej pomocy, dobieraniu odpowiedniego rozmiaru, modelu kolor staje sie mniej ważny. Stawiamy na komfort ułożenia stopy w bucikach.

 

Przeczytaj także: wywiad z zadowoloną klientką Sznurówki i spółki!

 

 

#Rodzinka: Kalosze to ostatnimi czasy chyba jedne z najpopularniejszych butów dla dzieci. Czy świadczy o tym tylko i wyłącznie fakt, że są wygodne, czy może mają jeszcze więcej plusów?


Kalosze, które posiadamy są lekkie, funkcjonalne i wyprodukowane z wytrzymałego tworzywa. Wybierając kalosze dla naszych pociech, warto zainwestować w kalosze z antypoślizgową podeszwą, która będzie chronić przed poślizgnięciem na mokrej powierzchni. Nasze kalosze można nosić w porze deszczowej jak i letniej, dodatkowym atutem naszych kaloszy jest wyciągana skarpeta, którą możemy zastąpić samą wkładką. Przez co ocieplane jesienne kalosze możemy zmienić w klasyczne do biegania po porannej rosie na podwórku.

 

 

 

#Rodzinka: Czy często występują sprzeczki pomiędzy rodzicami, a dziećmi o to, które buty należy zakupić?;)


To zależy w jakim wieku. Sprzeczka między rodzicami a dziećmi kupującymi buty występuje i czasami jest to nieuniknione, ale zawsze staramy się przekonać jedną lub drugą stronę do odpowiedniego wyboru.

 

#Rodzinka: Proszę powiedzieć jak to jest z dziewczynkami… czy wszystkie wybierają buciki w kolorze różowym? Które z kolei kolory cieszą się największym powodzeniem u chłopców?


Dziewczynki najczęściej zwracają uwagę na różowe buciki, albo te które są świecące. Chłopcy, wybierają ciemniejsze kolory. Wszystko zależy od gustu. Jednak my stawiamy na wygodę, kolor nie zawsze jest najważniejszy. Co prawda ma znaczenie, ale czy aż takie?

 

 

 

#Rodzinka: Prócz standardowych butów można u Was znaleźć również takie modele, jak te z „jakby” skarpetkami z liskiem. Jakie mają zastosowanie?


Posiadamy w naszym sklepie attipasy. Cieszą się popularnością i dobrze się z nimi pracuje. Rodzice bardzo często wybierają je jako pierwsze buciki dla maluchów. Attipasy są wygodne - pozwalają na swobodny ruch paluszków dziecka, są miękkie i leciutkie, ich podeszwa jest antypoślizgowa, a dodatkowym atutem jest to, że są przewiewne przez co zapewnia dziecku komfort przez cały dzien.

 

 

Sznurówka i spółka
ul. Rydla 50 (C.H. HELIOS)
ul. Wyzwolenia 44A (C.H. Fala)
tel. 509 160 102
Polub na Facebooku!

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.