Lecim na Szczecin ze spadochronem

13.05.2023 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Dzisiaj na łamach Hota gościmy właścicieli "Lecim na Szczecin", czyli szczecińskiego centrum spadochronowego, które oferuje niezapomniane przygody w powietrzu. W rozmowie z naszymi Gośćmi dowiecie się, jak wygląda szkolenie przed skokiem spadochronowym, jakie są wymagania dotyczące kondycji fizycznej i wieku, a także jakie są zasady bezpieczeństwa podczas skoków. Oczywiście, nie zabraknie pytań dotyczących sprzętu i cennika usług, ale także dowiemy się, jakie emocje towarzyszą skokom i jakie korzyści dla zdrowia i psychiki można z nich wyciągnąć. Przygotujcie się na wstrząsające wrażenia i ciekawą rozmowę!

 


 
hot°: Jak długo trwa przeszkolenie przed skokiem spadochronowym, a także jakie są wymagania dotyczące wieku i kondycji fizycznej?


Przeszkolenie przed skokiem trwa około 15 minut. W tym czasie instruktor ubiera skoczka w uprząż za pomocą, której będzie do niego przypięty, oraz omawia z nim przebieg całego skoku. Nasi instruktorzy mają za sobą tysiące skoków i to oni gwarantują bezpieczeństwo, rolą pasażera jest przede wszystkim dobra zabawa.

 

Nie ma ani dolnej ani górnej granicy wieku, jedyne ograniczenie to wzrost i waga. Minimalna waga to 40kg, przy wrośnie nie mniejszym niż 140cm. Takie wymiary gwarantują, dobre dopasowanie w uprzęży.

 

Waga skoczka nie powinna przekraczać 100kg, istnieje jednak możliwość wykonania skoku przez osobę ważącą pomiędzy 100 a 110 kg, wiąże się to z koniecznością użycia specjalnego spadochronu. Większość osób kojarzy skoki spadochronowe z wojskiem, siłami specjalnymi i ponad przeciętną sprawnością fizyczną i częściowo mają rację, ponieważ tacy właśnie są nasi instruktorzy😊

 

Skoczyć w tandemie może niemal każdy nie trzeba być supermenem. Wystarczy współpracować z instruktorem i mieć siłę do podniesienia do góry nóg podczas lądowania. Oprócz wzrostu i wagi jest jednak kilka wykluczeni: epilepsja, ostra niewydolność układu krążenia i układu oddechowego, niestabilności i choroby kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości oraz głuchota.

 


hot°: Skoki wykonuje się oczywiście z samolotu, jakich rodzajów samolotów używacie? Widziałem, na waszym facebooku, że w tym sezonie będzie latać na nowej maszynie…


To prawda, w tym sezonie będziemy korzystać z nowego samolotu, cessna 208B, która zabiera na pokład 15tu skoczków i wznosi się na 4000 metrów w zaledwie 15 minut. To chyba najlepszy na świecie samolot do skoków spadochronowych.


hot°: Czy można zaprosić rodzinę i przyjaciół do obserwowania skoku z lądowiska, a także czy oferujecie usługi fotograficzne lub filmowe z lotu ptaka?

 

Oczywiście, lotnisko jest bardzo duże, można zabrać nawet kilkuset znajomych, wszyscy się zmieszczą na lotnisku jest również atrakcją dla osób towarzyszących, które obserwują jak bliska im osoba przygotowuje się do skoku, wsiada do samolotu, a także ląduje, ponieważ wszystko dzieję się w jednym miejscu. Instruktor wykonujący skok ma na ręku kamerę, którą nagrywa przebieg całego skoku. Emocje podczas swobodnego spadania są tak wyjątkowe, że warto je uwiecznić na filmie, dlatego też niemal wszyscy decydują się na taką opcję. Jest to pamiątka na całe życie.

'


hot°: Jakie rodzaje spadochronów są dostępne w "Lecim na Szczecin", a także jakie są różnice między nimi?


Rozróżniamy 3 rodzaje spadochronów, tandemowe, szkolne i wyczynowe. Juz sama nazwa wskazuje na ich przeznaczenie. Spadochrony tandemowe służą do wykonywania skoków w tandemie w konfiguracji dwuosobowej instruktor-pasażer, spadochrony szkolne przeznaczone są dla początkujących skoczków z małym doświadczeniem, wyczynowe natomiast są używane przez doświadczonych i zaawansowanych skoczków. W LecimNaSzczecin korzystamy z najlepszych dostępnych na rynku spadochronów, które spełniają wszystkie najsurowsze normy bezpieczeństwa.

 

Nigdy nie skaczemy z jednym spadochronem, podczas każdego skoku mamy zawsze 2 spadochrony, główny i zapasowy. Ponadto każdy spadochron wyposażony jest w urządzenie, które automatycznie otworzy spadochron w przypadku braku reakcji skoczka.

 

hot°: Czy istnieje możliwość wykupienia vouchera podarunkowego?


Voucher na skok ze spadochronem w LecimNaSzczecin.pl to najlepszy prezent jaki można sobie wymarzyć. Voucher jest do pobrania w formacie PDF tuż po zakończeniu płatności. Wystarczy wydrukować i wręczyć obdarowanemu 😊

 


hot°: Czy oferujecie kursy spadochronowe, a jeśli tak, to jak długo trwają, jakie są koszty i jakie umiejętności można zdobyć?


Szkolimy najnowszą i najbardziej efektywną metodą AFF (accelerated free fall). Kandydat na skoczka przechodzi 10cio godzinne szkolenie teoretyczne, kolejnym etapem jest szkolenie praktyczne, które obejmuje 5 skoków, pierwsze dwa w towarzystwie dwóch instruktorów, kolejne trzy z jednym instruktorem. Od pierwszego skoku uczeń skoczek ma swój spadochron, nie jest do nikogo przypięty, instruktorzy jedynie asekurują go w powietrzu.

 

Podczas szkolenia uczymy jak samodzielnie stabilnie spadać, otworzyć spadochron i bezpiecznie wylądować. Skoki wykonujemy z 4000metrów, a spadochron otwieramy na wysokości 1500 metrów, co oznacza około 50 sekund

 

 

hot°: Jak w ogóle przygotować się do swojego pierwszego skoku?


Na skoki przyjeżdżamy wyspani i wypoczęci, nie wolno spożywać alkoholu ani substancji mających wpływ na naszą świadomość. Ubieramy się w zależności od warunków atmosferycznych, ale zalecamy luźny sportowy strój i sznurowane buty.

 


hot°: Czy można dokonać rezerwacji skoku spadochronowego online, a jeśli tak, to jakie są wymagane dane osobowe i jakie są formy płatności?

 

Skoki spadochronowe wykonujemy sezonowo od maja do września na dużym bezpiecznym lotnisku w Chojnie pod Szczecinem. Aby umówić się na skok należy zakupić voucher na stronie lecimnaszczecin.pl następnie mailowo bądź telefonicznie wspólnie ustalamy dogodny termin.

 


tel. 501 87 87 47

[email protected]


www.LecimNaSzczecin.pl
facebook.com/LeecimNaSzczecin


Zobacz nasze skoki tandemowe!
vimeo.com/232643142

 

Zobacz jak skaczemy - film na youtube!

 

 

Lecim na Szczecin

Lecim na Szczecin

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.