Pole Star Academy

10.01.2020 0 komentarzy
Autor: Paulina Ostrowska, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

„Pole Dance na najwyższym poziomie”

 

Jeśli Twoja praca jest też Twoją pasją, musi się to skończyć sukcesem. Karolina Szwedzińska opowiada nam o miejscu, które zrodziło się z miłości do tańca, którą chce się dzielić. Ukryte w kamienicy Pole Star Academy pozwoli Wam w kameralnej atmosferze rozwijać w sobie kobiecość i wzajemnie się motywować. Zastanawiacie się nad pierwszym treningiem? Po tej rozmowie spakujecie leginsy do torby! ;)

 

 

  

 

Przeczytaj także >ROZPOCZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z TAŃCEM RAZEM Z ALL ABOUT DANCE STUDIO!<

 

Pole Star Academy to nowe miejsce na mapie Szczecina, gdzie można rozpocząć lub kontynuować przygodę z pole dance’m. Co je wyróżnia?


Pole Star Academy to szkoła założona z pasji i miłości do pole dance. W dzisiejszych czasach, my kobiety, wiele od siebie wymagamy, stawiamy sobie bardzo wysoko poprzeczkę, dlatego zależało mi na stworzeniu miejsca, w którym nie tylko będziemy uczyć pole dance, ale przede wszystkim będziemy się wzajemnie wspierać i motywować. Trenujemy w małych kameralnych grupach, dzięki czemu nasze kursantki szybko osiągają wymarzone cele. Panuje u nas przyjemna i domowa atmosfera, wszystkie się znamy i wzajemnie nakręcamy do treningów. Jako jedyna szkoła pole dance w Szczecinie dysponujemy osobną salą do treningów indywidualnych oraz zajęć Open, na których nasze kursantki mogą trenować bez instruktora. Nasza kadra instruktorska to cudowne, zawsze uśmiechnięte dziewczyny, które ciągle się rozwijają.


Każda z nas kocha w pole dance coś innego, ja exotic, figury siłowe i szpagaty, Patrycja Puszkarek wszystkie figury wymagające rozciągnięcia i rurkę obrotową, a Gosa Stroka to pogromca salt i dynamicznych tricków. Wzajemnie się uzupełniamy tworząc ekipę nie do zdarcia. Organizujemy liczne warsztaty i zajęcia dodatkowe oraz spotkania integracyjne, na których dziewczyny z różnych grup mają okazję się poznać. Wiemy, że dzięki pole dance, kształtują się nie tylko sześciopaki, ale i przyjaźnie. :)


Wybrałaś dość nieoczywiste miejsce na szkołę tańca. Jest to stara kamienica, nieopodal Teatru Polskiego. Dlaczego właśnie tam?


Czasami wydaję mi się, że ten lokal był mi przeznaczony :) Kiedy po raz pierwszy go zobaczyłam, a wyglądał wtedy jak totalna ruina, od razu się zakochałam i wiedziałam,że będzie to mój drugi dom, moje miejsce na ziemi. Kamienice mają swój niepowtarzalny klimat, czuć w nich ducha przeszłości, a ja postanowiłam dać mu nowe życie.

 

W grafiku zajęć znajdziemy dużo exotic. Czy to właśnie w tym rodzaju pole dance się specjalizujesz?


Exotic to moja druga największą miłość zaraz po kotach :) Od dziecka kochałam tańczyć. Exotic to połączenie moich dwóch największych pasji pole dance i tańca. Exotic Pole to zajęcia choreograficzne przy rurce dla każdej kobiety. Na tych zajęciach skupiamy się na nauce płynnych, zmysłowych ruchów, nauce obrotów, piruetów oraz tricków typowych dla Exotic. Dzięki tym zajęciom można na nowo odkryć w sobie kobiecość, zyskać większą pewność siebie i poczuć się sexy!


Zajęcia prowadzone są w butach typu „szklanki” na wysokim obcasie oraz platformie (na początku swojej przygody śmiało można tańczyć bez butów), warto zabrać ze sobą ochraniacze na kolana. W Pole Star Academy zajęcia Exotic Flow zostały podzielone na różne poziomy zaawansowania. Odnajdą się w nich osoby, które taniec mają we krwi, jak i te, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tańcem. Jak mówią moje dziewczyny, Exotic w Pole Star Academy to najlepsze cardio w mieście :)

 

  


Wiem, że prowadzisz też zajęcia dla dzieci?  Jak one sobie radzą?


Zajęcia dla dzieci prowadzi Patrycja, która posiada wykształcenie oraz doświadczenie w treningach z dziećmi. Dzieci radzą sobie doskonale, idą jak burza, bardzo szybko się uczą i świetnie się przy tym bawią. Z treningu na trening widać ogromne postępy, a nas najbardziej cieszy to, że wybierają pole dance, zamiast tableta :)


Oczywiście zajęcia pole dance dla dzieci różnią się od zajęć dla dorosłych. Oprócz nauki figur na drążku pionowym, dzieci uczą się podstaw tańca, rytmiki, baletu, podstawowych figur gimnastycznych, takich jak szpagat czy mostek, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, świetnie się przy tym bawiąc.

 

Czy istnieją zawody dla amatorów? Ile czasu potrzebujecie, by się do nich przygotować?


Zawodów dla amatorów jest coraz więcej, co bardzo nas cieszy, ponieważ mogą w nich startować nasze kursantki. Odbywają się również wewnętrzne zawodowy dla kursantek, organizowane przez szkoły pole dance. Nasza szkoła póki co działa od niedawna, ale mamy nadzieję, że rok naszej działalności uczcimy właśnie w taki sposób :) Z zawodami pole dance niestety nie jest tak łatwo. Żeby móc wystartować w zawodach, trzeba się na nie dostać, a odbywa się to za pomocą filmików kwalifikacyjnych.


Dlatego tak bardzo rozpiera nas duma, że aż 5 naszych kursantek wystartowało w tym sezonie w zawodach dla amatorek. Żeby dobrze przygotować się do zawodów, potrzebujemy minimum trzy miesiące, ale im więcej czasu poświęcimy tym lepszy będzie nasz pokaz. Nie zapominajmy o tym, że w większości przypadków musimy pogodzić treningi z pracą, z wychowywaniem dzieci czy ze studiami, co stanowi nie lada wyzwanie. Start w zawodach to ogromne wyzwanie, dzięki któremu szybciej się rozwijamy, możemy przełamywać własne bariery i strach, a schodząc ze sceny stajemy się silniejsze i bogatsze o nowe doświadczenia.

 

  

 

 

 Na hasło ,,Hotmag" do końca listopada - 10%
zniżki na pierwszy karnet

 

 ul. Kapitańska 3a
tel. 512 200 160


www.polestaracademy.pl
www.fb.com/pg/polestaracademy

Pole Star Academy

Pole Star Academy

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.