Dziewczyna Instagrama

16.05.2016 0 komentarzy
Autor: Gosia Kozieł, Zdjęcia: archiwum Marty Marczewskiej

Media społecznościowe cieszą się ogromną popularnością wśród młodych ludzi. Facebook, Instagram, Tweeter, Snapchat- możliwości jest wiele, jednak każde medium różni się od siebie mniej lub bardziej. Ich wspólną cechą niewątpliwie jest możliwość reklamowania siebie, bądź swojego produktu. O tym jakie możliwości dają media społecznościowe oraz jakie treści są tam wrzucane będą opowiadać nam popularne szczecinianki. Nasz cykl Dziewczyna Instagrama będzie ukazywał się co tydzień i będzie przedstawiał dziewczyny ze Szczecina, które są obserwowane przez dużą grupę ludzi na Instagramie. W tym tygodniu porozmawiamy z Martą Marczewską – modelką, która jest obserwowana przez ponad 10 tysięcy osób.

 

 

hot°: Czy dzięki Instagramowi promujesz siebie lub swój biznes?

 

Oczywiście Instagram jest jednym ze sposobów promowania siebie, jest on w swoim rodzaju reklamą.

hot°: Jakie zdjęcia z reguły wrzucasz na Instagrama, czym kierujesz się przy ich wyborze?

Zdjęcia, które wrzucam na Instagrama z reguły przedstawiają efekty mojej pracy jako modelki. Instagram jest czymś w rodzaju współczesnego pamiętnika, gdzie staram się także pokazywać swoje codzienne życie, zajęcia, które wykonuje oraz miejsca w których bywam.

 


hot°: Jak myślisz, jakie zdjęcia zdobywają najwięcej lajków?

Myślę, że najwięcej lajków zdobywają zdjęcia, które sami chcielibyśmy mieć.

 


hot°: Jak często wstawiasz zdjęcia na Instagrama, czy masz jakieś określone godziny, w których zauważasz większą ilość lajków, bądź wyświetleń?

Najczęściej staram się wstawiać zdjęcia w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Jest to czas, gdzie większość ludzi używa swoich telefonów, co wiąże się z szybszym i łatwiejszym zdobywaniem lajków i followersów.


hot°: Jak wiemy wiele dziewczyn dzięki Instagramowi dostaje propozycje modelingu, bądź reklamowania różnych produktów, czy do Ciebie też odezwali się słynni „łowcy talentów”?

W branży modelingowej coraz więcej ludzi pyta o posiadanie konta do Instagrama. Agencje modelek, fotografowie i wizażyści z całego świata mają tam swoje konta, dzięki czemu obserwują dziewczyny, z którymi chcą nawiązać współpracę. Pomaga im to ocenić jak dziewczyna zachowuje się w codziennym życiu, jak wygląda naturalnie. Dzięki Instagramowi odezwało się do mnie kilku dobrych fotografów, co pomogło w rozbudowaniu mojego portfolio.

 


hot°: Instagram jest dość nową platformą społecznościową, od kiedy masz konto na Instagramie i czy posiadasz konta na innych portalach społecznościowych?

Moje konto na Instagramie istnieje od stycznia 2014 roku, a tak jak większość ludzi posiadam także swoje konto na Facebooku oraz Snapchat.

hot°: Czy Twój Instagram jest kompatybilny z Facebookiem, Tweeter’em, czy Snapchat’em?

Oczywiście jest kompatybilny z Facebookiem oraz Snapchatem. Często na swoim koncie na Facebooku udostępniam zdjęcia wstawiane na Instagrama.

 

 

hot°: Czym według Ciebie wyróżnia się Instagram wśród innych mediów społecznościowych?

Na Instagramie znajdziemy raczej tylko i wyłącznie zdjęcia oraz krótką informację, którą można umieścić na swoim profilu. Kataloguje on wybrane momenty z życia, co przypomina trochę pamiętnik. Snapchat jest to chwilowy zapis, moment z życia, dana chwila. Natomiast Facebook jest używany przede wszystkim do komunikacji.

 hot°: W Polsce Snapchat staje się coraz bardziej popularny, jak myślisz, czy ma szansę rozwinąć się tak jak Facebook, czy Instagram?

Myślę, że Snapchat ma dużą szansę rozwinąć się jak FB czy Instagram. Snapchat jest aplikacją, gdzie umieszczamy krótkie filmiki i zdjęcia z danej chwili, w której akurat się znajdujemy. Jest to szybki sposób na obserwację np. swoich bliskich, gdy jest się daleko od nich. Kilka szybkich zdjęć i filmików odzwierciedla twoje uczucia i pokazuje miejsca w których obecnie jesteś.

 


hot°: Niektórzy twierdzą, że media społecznościowe nie dość, że zabierają prywatność, to uzależniają- jak się do tego odniesiesz?

Jeżeli ktoś uważa, że media społecznościowe zabierają prywatność i uzależniają niech po prostu najzwyczajniej na świecie ich nie używa. Dla mnie jest to najlepsza, najłatwiejsza i najszybsza droga w komunikacji z moimi najbliższymi, gdy jestem daleko od nich. Z racji na moją pracę bardzo dużo podróżuje, żyję w ciągłym biegu, nie miałabym czasu na wysyłanie maili do każdego z osobna. A w ten sposób jestem na bieżąco i w stałym kontakcie ze wszystkimi. Instagram, Facebook, a także Snapchat pomagają mi w mojej pracy jako modelki nawiązywać współpracę z innymi ludźmi z tej branży.

 

hot°: Ostatnio krąży po Internecie wiele zdjęć, jak znajomi siedzą razem na imprezie i wszyscy wpatrują się w swoje telefony, czy zauważyłaś, że Twoi znajomi rozmawiają mniej niż kiedyś i częściej klikają coś na swoich smartfonach?

Oczywiście, niestety zauważyłam tę zależność. W dzisiejszych czasach większość ludzi posiada dostęp do telefonów komórkowych oraz różnych portali społecznościowych, chcą być na bieżąco z otaczającym ich światem. Rozumiem to, sama łapię się na tym, że spędzam na telefonie więcej czasu niż powinnam. Jednakże gdy jestem ze znajomymi i z rodziną staram się poświęć cały mój czas i uwagę tylko im. Trzeba po prostu starać się zachować złoty środek.

 

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.