Elektroliza w MTS Struzik Therapy

22.03.2019 0 komentarzy
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Przedstawiamy Wam kolejny artykuł naszego cyklu, który powstał we współpracy z Kliniką Leczenia Bólu MTS Struzik Therapy. W tym miesiącu prezentujemy zabieg elektrolizy, który ujmując rzecz fachowo: leczy obszary zmienione zwyrodnieniowo. Na czym dokładnie polega taki zabieg? W czym może nam pomóc? Jakie są wskazania do jego zastosowania? Na te i inne pytania odpowiedział mgr Ihor Hnatiuk- fizjoterapeuta. Gościem kliniki jest Bartek Krzemiński, manager klubu Calypso Fitness Szczecin Outlet Park oraz trener personalny a zatem osoba, dla której przeciążenia dla mięśni i stawów są naturalnym elementem jego codziennej pracy.

 

  

 

Czym charakteryzuje się zabieg elektrolizy i dla jakiego typu urazów jest przeznaczony? Kto korzysta z takich zabiegów najczęściej?


Elektroliza jest to zabieg z wykorzystaniem modulowanego prądu elektrycznego z użyciem igły do akupunktury. Wykonuje się ją na tkankach miękkich takich jak ścięgna, więzadła. Terapia przez skórną elektrolizą powoduje swoistą reakcję zapalną organizmu przyspieszającą regenerację tkanki. Proces elektrolizy wznawia proces naprawy zdegenerowanej tkanki miękkiej, który jest zatrzymany w procesie każdej tendinopatii(wyjaśnienie tego terminu w dalszej części).


Na jakim sprzęcie wykonujecie wspomniany zabieg? Czy jest on bezbolesny?


Zabieg elektrolizy wykonywany jest przy pomocy przezskórnej elektrolizy EPTE. Jest to pierwsze urządzenie do elektrolizy posiadające oznakowanie CE, wskazujące na jego bezpieczeństwo i zgodność z dyrektywami CE. Wywołuje on minimalny ból dla pacjenta. Zabieg przy użyciu naszego sprzętu jest prawie w 100% skuteczny oraz zapewnia szybki powrót zakresu ruchomości w stawie, a co za czym idzie, zniesienie bólu.

 

  

 

Jak wygląda sam zabieg? Proszę nam opisać krok po kroku na co powinien przygotować się potencjalny pacjent?


Zabieg trwa do około 30 minut. Najpierw trzeba dokładnie przygotować miejsce zabiegowe jakim może być staw barkowy, łokciowy, kolanowy czy barkowy. Igła wprowadzana do ciała pacjenta jest precyzyjnie skierowana do danego ścięgna przy pomocy urządzenia USG. Dzięki temu cały zabieg jest pod stałą kontrolą obrazową, co pozwala na wielką, wręcz chirurgiczną precyzję wykonania zabiegu. Leczenie za pomocą przezskórnej elektrolizy jest szybkie, skuteczne, skraca czas rehabilitacji oraz minimalizuje koszty leczenia.

 

Pora na bardziej zaawansowaną wiedzę. Czym jest tendinopatia? Czy zabieg elektrolizy jest wskazany przy takim schorzeniu?


Zabieg elektrolizy jest bardzo skuteczny przy leczeniu tendinopatii. Są to zmiany chorobowe w obrębie struktur ścięgnistych skutkujące stanem zapalnym samego ścięgna. „Tendinitis” występuje gdy uszkodzenie ścięgna jest przewlekłe i nie wykazuje cech stanu zapalnego, które jest niezbędne w procesie regeneracji. My za pomocą urządzenia do elektrolizy wprowadzamy stan zapalny do ścięgna w celu jego leczenia. Tendinopatię mogą powstawać w przypadku dysbalansu mięśniowego, wad postawy, złego przygotowania przed treningiem oraz źle wykonywanych ćwiczeń.


Do objawów tendinopatii można zaliczyć zaczerwienienie, ból, ocieplenie oraz obrzęk stawu. Elektrolizę EPTE wykorzystujemy do takich struktur jak: więzadło właściwe rzepki, ścięgno Achillesa, rozcięgno podeszwowe, łokieć tenisisty, ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego czy mięśni kulszowo-goleniowych.

 

 

Zabieg elektrolizy jest bardzo skuteczny przy leczeniu tendinopatii

 

  

 

 

 

Bartosz Szymon Krzemiński
Na co dzień pracuje jako manager klubu Calypso Fitness Szczecin Outlet Park oraz trener personalny. Jest również czynnym zawodnikiem brazylijskiego jujitsu trenującym w klubie Linke Gold Team pod braćmi Linke. Wcześniej przez 11 lat uprawiał lekkoatletykę (biegi sprinterskie).

 

 

 

ul. Arkońska 51/3
tel. 695 622 281

 

fb.com/StruzikTherapySzczecin
instagram.com/mtsstruziktherapy.szczecin

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.