Klinika Leczenia Bólu: MTS Struzik Therapy

14.11.2018
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

W listopadowym magazynie ponownie postanowiliśmy napisać o miejscu, które bacznie obserwujemy. Klinika walki z bólem MTS Struzik Therapy, zbiera pozytywne opinie od coraz większej rzeszy pacjentów, którym pomagają. Do szerokiego grona szukających pomocy w klinice, dołączają nie tylko sportowcy, ale coraz częściej również osoby starsze oraz zwykli pacjenci szukający pomocy w leczeniu wszelkich schorzeń bólowych. Zaciekawieni refleksjami z pierwszych miesięcy od otwarcia Szczecińskiego oddziału MTS Struzik, udaliśmy się do kliniki, aby porozmawiać z Magistrem Ihorem Hnatiukiem głównym fizjoterapeutą. Od Pana Ihora dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, o których przeczytacie poniżej.

 

  

 

hot°: Panie Ihorze, może na początku kilka słów o sobie? Skąd Pan pochodzi skąd zamiłowanie do wykonywanego zawodu, no i oczywiście jak to się stało że zaczął pan współpracę z kliniką?
Witam, nazywam się Ihor Hnatiuk, pochodzę z miejscowości Bytów w Województwie Pomorskim. Jestem absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie na kierunku fizjoterapia. Swoje zamiłowanie do sportu oraz organizmu ludzkiego odkryłem już w czasach szkolnych.Moja pasja do szeroko pojętej fizjoterapii zrodziła się poprzez grę w piłkę nożną oraz urazy, których doznawałem podczas gry. Medycyna sportowa oraz fizjoterapia to nie tylko mój zawód, ale także hobby, które pragnę stale rozwijać poprzez odbywanie kolejnych kursów oraz szkoleń. Mój cel jest jasny – pomoc w odzyskaniu pełni zdrowia. Swoją współpracę z kliniką zacząłem poprzez znajomość z Panem Tomaszem Struzikiem, wielkim szacunkiem do jego wiedzy oraz doświadczenia. Dzięki utworzeniu oddziału w Szczecinie miałem możliwość podjęcia pracy w klinice.

 

hot°: To już ponad cztery miesiące odkąd szczeciński oddział renomowanej wrocławskiej kliniki MTS Struzik otworzył swoje drzwi dla mieszkańców naszego miasta. Jak Pan wspomina te pierwsze miesiące?
Początki jak wiadomo w każdym biznesie są ciężkie. Z początku trudno było o pacjentów, ale dzięki renomie MTS Struzik Therapy we Wrocławiu, odpowiedniej reklamie, profesjonalnie wykonywanym zabiegom oraz przede wszystkim pomocy ludziom w walce z codziennym bólem pacjentów ciągle przybywa.

 

 


hot°: Kto jest potencjalnym pacjentem kliniki? Czy są to tylko młodzi ludzie, czy może pomagacie również seniorom?
Przekrój pacjentów jest bardzo szeroki. Zaczynając od dzieci, którym pomagam z wadami postawy, nauczam odpowiednich ćwiczeń, by wzmocnić mięśnie. Przychodzą także osoby aktywnie zawodowo, które borykają się z różnymi przeciążeniami poprzez wykonywaną pracę. Przyjmujemy również sportowców w celu szybszej regeneracji po treningowej, zapobieganiu oraz leczeniu kontuzji. Kończąc na seniorach, których dolegliwości bólowe wiążą się ze zwyrodnieniami układu ruchu.

 

hot°: Może opowie Pan z jakich zabiegów najczęściej korzystają pacjenci?
Otwierając naszą klinikę założeniem było leczenie bólu pacjentów poprzez bardzo szeroki wachlarz zabiegów fizjoterapeutycznych. Pacjenci najczęściej korzystają z autorskiej terapii Pana Tomasza Struzika – pinoterapii - zabieg stymulujący organizm do samo naprawy. Jest to nieinwazyjna technika, w której za pomocą pinów (gwoździków) oraz katów (noży) bodźcowana jest skóra pacjenta.


Dzięki temu zabiegowi pobudzane są konkretne ośrodki w mózgu, co prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu. W walce z bólem stosujemy również zabiegi suchego igłowania, baniek chińskich, fali uderzeniowej, różnego rodzaju masaży, terapii manualnej, elektrolizy, krioterapii GameReady oraz hirudoterapii, czyli pijawek lekarskich. Jak widać zakres możliwości jest bardzo szeroki, dzięki temu eliminacja bólu jest jeszcze bardziej skuteczna poprzez łączeniu wielu zabiegów.

 

  

 


hot°: Jak wiemy częstymi pacjentami kliniki są osoby które czynnie zajmują się uprawianiem sportu, czyli zawodowi sportowcy. Proszę powiedzieć z jakich zabiegów mogą skorzystać podczas wizyt?
Osoby często uprawiające aktywność fizyczną potrzebują więcej czasu na regenerację organizmu. W naszej klinice ten czas możemy bardzo skutecznie skrócić poprzez zabiegi takie jak Elektorliza EPTE, fala uderzeniowa czy krioterapia. Wyżej wymienione zabiegi przyspieszają procesy naprawcze w mięśniach, więzadłach oraz przyspieszają metabolizm na poziomie komórkowym. Sportowcy bardzo często poprzez nadmierny wysiłek mają zwiększone napięcie mięśniowe, które łatwo można zniwelować poprzez suche igłowanie oraz masaż powięziowy. Dzięki tym wszystkim zabiegom sportowcy szybciej wracają do pełni zdrowia i osiągają lepsze efekty na boiskach czy bieżniach.

 

 

MTS Struzik Therapy
ul. Arkońska 51/3
tel. 695 622 281
[email protected]
www.mtsstruziktherapy.pl
fb/mtsstruziktherapy