Poniedziałki Muzyczne Dawida Korniaka vol. 13 / 2017

15.05.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum

Coponiedziałkowy cykl Dawida Korniaka. Elektroniczny, choć w tej serii - Subiektywny - Szczecin. Polecane imprezy, utwory, mixy, relacje, sprawozdania. Bez reguły, bez sztampowości, bez schematów. Wedle widzimisię Dawida. Dzisiaj zapowiedź dwóch imprez: pierwsza odbędzie się za 2 tygodnie (gościem w Tanz Bar będzie dj Schwa), a druga dopiero w lipcu, ale za to jaka - Catz' n Dogz powracają do Tanz Baru! Ponadto nowa EP, która wcale nie tak dawno ukazała się nakładem Pets Recordings.

 

 

 

W sobotę 27 maja razem z Michaelem Modoolarem jako Floating Groove zagramy w Tanz Bar z jednym z najbardziej rozponawalnych i cenionych dj'ów naszych południowych sąsiadów. Dj Schwa, to nazwisko doskonale znane w Czechach. Jest właścicielem oraz A&R w Beef Records, można go kojarzyć również jako 1/2 projektu Shades of Gray. Wydawał na takich labelach, jak: Compost, AudiomaYque, Om records, Defected, TronicSole, I records, Dark Energy, Beef Records. Jest rezydentem w takich miejscówkach, jak: Chinese Laundry (Sydney), Chapeau Rouge (Praga), Komiks.

 

Shades of Gray wydali debiutancki album "Soul Machine" w 2012 roku i co ciekawe, Dj Mag umieścił go w zestawieniu TOP 50 albums of 2012. Fanami wspólnego projektu Michala oraz Nick'a West'a są m.in. Ellen Allien, Shur-i-Kan, Miguel Migs, Luna City Express, Miss Kiin, Jimpster, Pezzner, Laurent Garnier, Smash TV oraz The Timewriter.

 

dj Schwa (Shades of Gray/Beef Records/Praga)
https://soundcloud.com/dj-schwa-beef

https://soundcloud.com/shades-of-gray

 

Floating Groove (Monog Records/Elite Records/C&C Bookings)
https://soundcloud.com/floating-groove

http://www.cc-bookings.com/artists/floating-groove

 

Mario Kotta (Family Groove)
https://soundcloud.com/mario-kotta

 

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku

 

 

Duet Catz‘n Dogz powraca do City Hall po czteroletniej przerwie! Catz‘n Dogz to główny projekt dwójki szczecińskich didżejów i producentów - Grzegorza Demiańczuka (aka Greg) oraz Wojciecha Tarańczuka (aka Voitek) znanych również jako 3 Channels. Ich preferowany gatunek to, tak zwana, nowoczesna mieszanka muzyki tanecznej. Mają na swoim koncie występy w takich międzynarodowych klubach jak: Fabric, Panorama Bar, Watergate, Space Ibiza, Studio 80 i w wielu wielu innych.

 

Przełomem w ich karierze przyniósł im remix utworu „Who's afraid of Detroit”, po którym zostali zauważeni przez samego Claude’a VonStroke’a, który zaproponował im miejsce wśród artystów swojej wytwórni Dirtybird. Do tej pory wydali 3 albumy: „Stars Of Zoo”, „Espace From Zoo” oraz “Basic Colour Theory”.

 

W 2013 roku nagrali prestiżowy Essential mix dla samego Pete Tong’a, a ich zdjęcia pojawiły się na okładkach takich szanowanych magazynów jak Mixmag czy DJ Mag Spain.

 

To zdecydowanie najcenniejszy polski tpwar eksportowy. Ich utwory wydane byly przez takie szanowane wytwornie jak Dirtybird, Defected, Suara, Bedrock Records, Ellum, Systematic, Get Physical, mothership i w wielu innych. Cieżko nie wspomnieć o ich własnej wytwórni Pets Recordings, która zrzesza wiele poważnych nazwisk z branży muzycznej. 

 

Kliknij tutaj, aby sprawdzić wydarzenie na Facebooku!

 

 

Na koniec EP autorstwa berlińskiego kolektywu Black Loops, która swoją premierę miała pod koniec kwietnia. Została ona wydana nakładem Pets Recordings. Na materiale można usłyszeć cztery numery, które pięknie oddają klimat house'owej muzyki. EP cieszy się feedbackiem od m.in. takich artystów jak: Severino, Damian Lazarus, Tensnake, Panthera Krause, czy Jimpstera.

 

Muzyka

Muzyka


Muzyka

Muzyka


Muzyka

Muzyka


Muzyka

Muzyka

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.