Kącik Malinowej Wróżki: Zrób razem z dzieckiem pięknego motylka!

29.03.2016 0 komentarzy
Autor: Kasia Brzozowska, Zdjęcia: Archiwum Kasi

Malinowe Marzenie to wyjątkowa firma, prowadzona przez parę artystów Kasię Brzozowską i Tomka Tomaszewskiego. Ich pasją, którą realizują w życiu zawodowym jest organizacja imprez dla dzieci, w której to korzystają z wielu niestandardowych pomysłów jak opowiadanie interaktywnych bajek i realizacja spektakli z fotografią, muzyką i filmem jak tłem do zabawy. W ich świecie, kreatywność jest najwyższą wartością a w swojej pracy, robią wszystko aby dzieci czuły się dobrze i mogły rozwijać swoje pasje. Nasz magazyn co miesiąc razem z Malinowymi Marzeniami, będzie zachęcał Was do wspólnej kreatywnej zabawy.

 

 

Gdy byłam małą dziewczynką wierzyłam, że moja mama posiada czarodziejskie moce. Potrafiła odnaleźć zaginioną zabawkę, upiec przepyszne ciasto drożdżowe i zrobić latający odrzutowiec ze zwykłej gazety. Było dla mnie oczywiste, że jest wróżką, tylko musi się z tym ukrywać, aby złe moce nie wytropiły jej i nie pozbawiły magicznych zdolności.

 

Mama umiała połączyć wychowanie dzieci z pracą. Nie miała czasu dla siebie a mimo to, zawsze wyglądała kwitnąco. Jak znajdowała na to wszystko siłę? Do dziś pozostaje to dla mnie zagadką. Wiem jednak na pewno, moja mama miała moc zdecydowanie większą niż Elsa z Krainy Lodu i jak większość mam potrafiła robić rzeczy niemożliwe. Pokazała mi jak z pozornie bezużytecznych przedmiotów wyczarować coś pięknego. Z wielu jej pomysłów korzystam do dziś podczas mojej pracy animatora.

 

Dziś zdradzę wam jeden z sekretów mojej mamy. Dowiecie się jak w kreatywny i ciekawy sposób, używając przedmiotów ogólnodostępnych, wyczarować motyla wspólnie z waszymi dziećmi.

 

 

Oto lista rzeczy, która będzie wam potrzebna:

 

1. Drewniana kuchenna łyżka lub prosty patyk, znaleziony przez wasze pociechy na podwórku.
2. Kartka papieru. Może być to papier kolorowy lub biały. Możecie również użyć gazety, która została już przeczytana i nie chce skończyć na śmietniku - wtedy wasz motyl będzie ekologiczny!
3. Farby lub pisaki
4. Klej - najlepiej popularna i niezawodna kropelka.
5. Oczy - gotowe, zakupione w dobrym sklepie papierniczym. Można je dostać na sztuki, lub w paczkach. Jeżeli nie macie czasu iść do sklepu zamiast gotowych oczu użyjcie np. guzików, ziarenek grochu, zwiniętej w kulki bibuły lub po prostu malujemy oczy pisakiem. Jeżeli w temacie oczu wymyślicie coś nowego, brawa dla was.

 

 

A teraz po kolei. Najpierw ozdabiacie łyżkę lub patyk. Malujecie ją farbami, lub pisakami. Następnie przyklejacie lub malujecie oczy motylowi. Kiedy już jego odwłok będzie gotowy bierzecie się za skrzydła. Jeżeli dziecko jest na tyle duże, aby samodzielnie wyciąć kształt skrzydeł z papieru lub gazety, pozwalacie mu to zrobić.

 

 

Jeżeli to jeszcze maluszek, to malujecie szablon skrzydeł na kartce i wspólnie go tworzycie. Po wycięciu czas na kolorowanie! Tutaj nic was nie ogranicza. Dziecko może pomalować je farbami, pisakami, doklejać kolory z innych kartek i papierów. Musicie jednak pamiętać o jednym, papier nie może być zbyt ciężki i gruby, bo wtedy skrzydła nie będą falowały!

 

Kiedy już odwłok motyla wyschnie, a skrzydła mienią się wszystkimi kolorami tęczy czas połączyć elementy. I tutaj konieczna jest pomoc rodzica. W ruch idzie kropelka, którą kapiecie na łyżkę lub patyk, a następnie przykładacie skrzydła. Odczekajcie chwilę… i …już motyl jest gotowy!

 

 

Dziecko może teraz złapać za patyk lub łyżkę i wprawić skrzydła owada w ruch biegając po pokoju. Dlaczego warto poświęcić czas akurat na te warsztaty? Bo dzięki nim pokażecie dzieciom jak wyczarować niezwykłą rzecz z rzeczy zwyczajnych. Podczas warsztatów możecie też opowiedzieć waszym pociechom jakim to ciekawym owadem jest motyl, jak długo żyje, jak z brzydkiej gąsienicy przeistacza się w prawdziwą piękność, co oznacza słowo entomolog i dlaczego owady są potrzebne naszej planecie.

 Mam nadzieję, że przekonałam Was do działania. Uwolnijcie swoją wyobraźnię i rozejrzyjcie się wokół. W waszym domu jest mnóstwo rzeczy, które możecie wykorzystać do kreatywnej zabawy z dziećmi. Wasze szuflady i szafy skrywają prawdziwe skarby!


Wracam za miesiąc z kolejnym pomysłem. Niech magia będzie z Wami!

 

 

Malinowe Marzenia
Kasia Brzozowska
tel. 507 224 323

www.malinowemarzenia.pl

www.onomatopeja.pl

www.przebojowewesele.pl

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.