Legoland, świat Lego 100 km od Szczecina!

19.04.2019 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum miejsca

Każdy kto bawił się klockami Lego, z pewnością pamięta jaka to frajda. Budowanie statku kosmicznego, komisariatu policji, wieżowca, pałacu jest kwintesencją dzieciństwa. I chyba większość z nas w tym okresie, miała do czynienia z klockami Lego. Jeśli nie, to z pewnością doskonale znają je nasze pociechy. W Berlinie czeka je dodatkowa, spektakularna atrakcja. Wystarczy tylko zorganizować rodzinny wyjazd: wsiąść w samochód, autokar bądź pociąg, przejechać 120 kilometrów i już jesteśmy w krainie klocków Lego- Legolandzie. Nic prostszego, prawda?

 

  

 

Legoland Discovery Center Berlin, to centrum rozrywki związane z klockami Lego, które znajdziemy niedaleko berlińskiego ogrodu zoologicznego. Nie jest to park tematyczny, jak np. park kalifornijski (Legoland California) czy duński (LegolandBillund), ale centrum rozrywkowo-edukacyjne przygotowane z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 10 lat. Możemy spędzić tutaj nawet cały dzień - rekomendowany czas wizyty to min. 2 godziny.

 

Tak jak Legolandy, każde Discovery Center zbudowane jest w dużej mierze z klocków Lego. Oferowane atrakcje bardzo przypominają te dostępne w parkach tematycznych, choć z uwagi na to, że są to obiekty typu indoor, nie oferują nam dużych karuzeli i innych przejażdżek, ale raczej zabawę klockami, warsztaty edukacyjne czy pojedyncze małe karuzele.

 

Legoland Discovery Center należą do sieci parków zarządzanych przez Merlin Entertainments, która operuje wieloma znanymi parkami rozrywki w Europie, takimi jak np. Gardaland, Thorpe Park, Heide Park i AltonTowers, oraz wszystkimi parkami Lego (oprócz wymienionych powyżej, jeszcze m.in. Legoland Deutschland i Legoland Windsor).

 

 

  

 

 

Atrakcje
Berliński Legoland to kilka ciekawych atrakcji Oto osiem wybranych przez nas:


• Dragon Ride - Przejażdżka po zaczarowanym zamku, idealna dla całej rodziny
• DuploVillage - Strefa zabawy dla najmłodszych, którzy mogą tutaj pobawić się klockami duplo
• Lego 4D Cinema - The Lego Movie 4D A New Adventure - Kino dla całej rodziny. Super przygoda, na którą zapraszają nas małe ludziki
• LegoFactory - Tutaj zobaczymy, jak powstają klocki Lego. Nie tylko dzieci będą z zainteresowaniem się temu przyglądać.
• LegoMiniland Star Wars - Niezła gratka dla fanów Gwiezdnych Wojen - scenki z filmu
w miniaturze.
• LegoMiniland - Berlin w miniaturze, zbudowany wyłącznie z klocków Lego. Zobaczymy tu pozostałości muru berlińskiego, Bramę Branderburską, katedrę berlińską, a także inne zabytki i znane budowle.
• Legoland Discovery Centre Shop - Sklep,
z którego niełatwo będzie nam wyjść...
• Lego Racers: Build& Test Centre - Najpierw staramy się skonstruować samodzik,
a następnie testujemy go podczas wyścigu.
Który samochodzik będzie najszybszy?
Jak taki zbudować? Tutaj się tego dowiemy.
• Ponadto m.in. Merlin’sApprentice, Lego Friends, LegoNinjago, Space Mission czy Splash Battle (bitwa klocków na wodzie).

 

Ciekawostka

Do budowy i wyposażenia każdego Discovery Center zużyto 2 miliony klocków LEGO.

 

Godziny otwarcia
Otwarte codziennie od poniedziałku do niedzieli od godz. 10 do 19. Ostatnie wejście o godz. 17

 

Ceny wstępu
Dzieci do 3 lat gratis
Dorośli i dzieci (bilet w kasach) pow. 3 lat od 25 EUR
Dorośli i dzieci pow. 3 lat (bilet online) od 13 EUR

 

  

 

 

LegolandDiscovery Centre Berlin
PotsdamerStraße 4
10785 Tiergarten, Berlin

tel. +49 180-566 69 01 10
berlin@legolanddiscoverycentre.de
www.legolanddiscoverycentre.de/berlin/en

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.