Mamowymi Oczami

24.09.2019 0 komentarzy
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum Mamowymi Oczami

Najnowszy magazyn Hot Rodzinka właśnie trafił do Waszych rąk. W tym miesiącu przygotowaliśmy dla Was sporą dawkę gorących tematów, dotyczących rodzicielstwa i wszystkiego co się z nim wiąże. Poniżej przeczytacie wywiad z Agnieszką Kowalewską, pomysłodawczynią i założycielką popularnego bloga mamowymioczami.pl. Jak wygląda jej codzienność? Skąd pomysł na prowadzenie bloga o takiej tematyce? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy Was do lektury!

 

 

Prowadzisz Blog parentingowo – lifestylowy z domieszką mody. Jak zrodził się pomysł na taką formę ekspresji? Bycie Mamą odgrywa tutaj główną rolę?


Zgadza się. Blog powstał z potrzeby zapełnienia wolnego czasu, którego miałam dużo na urlopie macierzyńskim. Faktycznie na początku był to blog wyłącznie o dzieciach, jednak z czasem czułam większą potrzebę rozwoju i poszerzyłam tematykę. Zarówno blog jak i media społecznościowe stały się miejscem gdzie kobiety mogły wymieniać się swoimi przeżyciami, uwagami oraz podglądać to jak wygląda nasze życie.


Pokazuję, że bycie mamą nie wyklucza nas z życia towarzyskiego i nie zamyka nam drogi do osobistego rozwoju. W ankiecie, którą przeprowadziłam na instagramie, większość ankietowanych to kobiety bezdzietne, więc bycie mamą nie zamyka nas, kobiet podsiadających dzieci wyłącznie w tym gronie.


Co daje Ci największą satysfakcję w prowadzeniu bloga? Traktujesz to jako hobby czy jest to już praca na pełen etat?


Kiedyś było to hobby, oderwanie się od domowych obowiązków. Aktualnie jest to praca na pełen etat, ale nadal połączona z pasją do fotografii.

 

  


Pasjonujesz się fotografią co widać na zdjęciach zamieszczanych na blogu,myślałaś kiedyś o tym, aby zająć się tym zawodowo?


Nie, nigdy o tym nie myślałam. Ukończyłam studia wyższe na kierunku Ogrodnictwo. Gdybym mogła raz jeszcze wybierać kierunek, byłoby to na pewno powiązane z jakimś artystycznym kierunkiem, może właśnie coś pod kątem fotografii. Aktualnie nie czuję się przygotowana, aby myśleć o zawodowej fotografii, traktuję to jako hobby.


Jak udaje Ci się połączyć dwa światy jakimi są praca i dom? To kwestia dobrej organizacji? Masz jakieś sprawdzone sposoby?


Zdecydowanie nie jest łatwo. Czasem rozkładam ręce i nie wiem za co się zabrać w pierwszej kolejności. Myślę, że przy dzieciach uczymy się wielozadaniowości, gdyż inaczej trudno byłoby sprawnie funkcjonować. Nie mam sprawdzonych sposobów, ale jeśli ktoś takie zna, to proszę niech się nimi podzieli ;)

 

 

Jakie tematy najczęściej znajdziemy na Twoim blogu? O czym najprzyjemniej Ci się pisze?


Na blogu poruszam przeróżne tematy, od macierzyństwa po osobiste przemyślenia związane z życiem. Nie skupiam się na określonej tematyce, lubię czasem ponarzekać lub się czymś pochwalić. Przelać swoje emocje w miejsce, do którego powracając, będę mogła „przeżyć to jeszcze raz”. Najłatwiej pisze mi się spontaniczne posty dotyczące naszego życia, lubię opowiadać o naszych przygodach. Wydaje mi się, że moi odbiorcy też najchętniej właśnie takie wpisy czytają.


Twój fanpage na Facebooku obserwuje prawie 100 tysięcy osób, zdarza Ci się udzielać rad followersom? O co najczęściej Cię pytają?


Raczej nie. Staram się skierować takie osoby do specjalistów w danej dziedzinie. Bardzo sporadycznie zdarzają się poważne pytania np. o dietę podczas karmienia, odpieluchowanie czy tematy zdrowotne. Zazwyczaj padają pytania dotyczące stricte danego zdjęcia „jakim aparatem zostało wykonane?”, „w jakim programie była obróbka?” lub o rzeczy znajdujące się na nim. Codziennie chętnie odpowiadam na tego typu pytania.

 

 

Agnieszka Kowalewska
www.mamowymioczami.pl
instagram.com/mamowymi
www.fb.com/mamowymioczami

 

Mamowymi Oczami

Mamowymi Oczami

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.