Odwiedzamy ważne miejsca: Centrum Narodzin MAMMA

24.03.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum CNMAMMA

We współpracy z Centrum Narodzin MAMMA postanowiliśmy przygotować artykuł w formie wywiadu, dzięki któremu będą mogli Państwo bliżej poznać jeden z najnowocześniejszych szpitali położniczo-ginekologicznych w województwie Zachodniopomorskim, a może i nawet w Polsce. CN MAMMA, to przede wszystkim przyjazna, kameralna i rodzinna atmosfera. Do tego należy dodać profesjonalizm oraz pełne bezpieczeństwo dla pacjentów. Rozmawiamy z Marcinem Berezowskim, Dyrektorem ds. Marketingu w CN MAMMA.

 


Rodzinka°: Miałem okazję odwiedzić Centrum Narodzin MAMMA. Już od samego wejścia Wasza placówka robi duże wrażenie. Jak długo istniejecie? I czym tak naprawdę jest CN MAMMA?


CN MAMMA rozpoczęło działalność w maju 2013 roku, a więc niedługo miną trzy lata. Jednak pierwszy poród przyjęliśmy pod koniec czerwca 2013 i tak naprawdę to właśnie jest dla nas taka symboliczna data rozpoczęcia działalności. Czym jest Centrum Narodzin MAMMA?


Najprościej rzecz ujmując, jest to prywatne centrum opieki nad mamą i dzieckiem składające się z trzech filarów: poradni specjalistycznych, szkoły rodzenia i najważniejszej części – szpitala położniczo-ginekologicznego.

 

 


Rodzinka°: Szpital brzmi poważnie i muszę przyznać, że na pierwszy rzut oka Centrum Narodzin nie przypomina żadnego szpitala jakie miałem okazję do tej pory widzieć. Wykończenie i wystrój wnętrz bardziej przypominają dom, niż szpital…


Takie właśnie było założenie… aby MAMMA była jak najmniej kojarzona z typowym szpitalem, a atmosfera była jak najbardziej zbliżona do domowej. Jednak przepisów nie oszukamy i wbrew niedowierzaniom niektórych osób, jesteśmy pełnoprawnym szpitalem, podlegającym takim samym rygorystycznym przepisom jak pozostałe publiczne placówki. W związku z tym posiadamy cały niezbędny sprzęt do ratowania zdrowia i życia noworodków oraz ich mam.


Całodobowo dyżurują w naszym szpitalu lekarze ginekolodzy, anestezjolodzy, neonatolodzy oraz położne i pielęgniarki. W dzisiejszych czasach szpitale prywatne nierzadko są lepiej wyposażone i zorganizowane, niż te publiczne i wbrew obiegowym opiniom w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów nie ma potrzeby transportowania dzieci i mam do innych szpitali.

 


Rodzinka°: Czy w takim razie poza ładnymi wnętrzami Wasz szpital różni się czymś jeszcze od tych państwowych? Dlaczego warto urodzić dziecko właśnie w MAMMIE?


Ładne wnętrza, to tak naprawdę tylko mały detal jakim odróżniamy się od innych szpitali. Jedną z istotniejszy różnic jest zindywidualizowana opieka całego zespołu medycznego (nie tylko położnej, ale również lekarzy specjalistów) przez cały okres porodu i połogu. Zazwyczaj na jednego lekarza przypadają maksymalnie dwie pacjentki. Jest to sprawa niemożliwa do osiągnięcia w dużych szpitalach, gdzie proporcje są zdecydowanie inne. Druga kwestia, to intymna atmosfera.


CN MAMMA, to miejsce spokojne, kameralne i przyjazne rodzicom. Całkowicie jest nam obcy tłok, zmieniający się personel i pośpiech charakterystyczny dla publicznych szpitali. Dzięki temu ryzyko przeoczenia jakichkolwiek niepokojących symptomów jest wręcz niemożliwe, a więc zyskujemy też na bezpieczeństwie pacjentów.

 


Rodzinka°: Brzmi fantastycznie, ale wszystko wiąże się z niemałymi kosztami… Czy jest jakaś możliwość refundacji z NFZ?


To niestety prawda. Koszty procedur medycznych związanych z porodem nie należą do tanich. Mimo, że zgodnie z ustawą bezpłatny poród należy się każdej kobiecie, bez względu na wybrane miejsce, to w przypadku naszego szpitala koszty te, każda pacjentka jest zmuszona pokrywać z własnej kieszeni.


Zachodniopomorski NFZ twierdzi, że w szczecińskich szpitalach jest wystarczająca liczba miejsc i warunki są na wysokim poziomie, przez co nie ma potrzeby zawierania umów z nowymi placówkami, w tym z naszą. Jest to przykre, ponieważ w wielu miastach w Polsce pacjentki bez problemu mogą rodzić w takich placówkach jak nasza bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.


Z naszej strony robimy co możemy, aby wyjść naprzeciw potrzebom pacjentek, starając się kalkulować ceny najniżej jak tylko jest to możliwe. Umożliwiamy rozłożenie kosztów na raty oraz organizujemy dla pacjentek różnego rodzaju promocje, które na bieżąco można śledzić na naszej stronie internetowej.

 


Prywatny Szpital Położniczo-Ginekologiczny Centrum Narodzin MAMMA
ul. Sowia 38
70-792 Szczecin
www.centrumnarodzin.pl

www.facebook.com/CentrumNarodzinMamma

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.