Szczecin dla Dzieci: Słodkości od kuchni czyli Cukier Lukier

21.04.2016 1 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Cukier Lukier

W naszym dziale #Rodzinka w Kuchni będziemy co miesiąc przybliżać Wam ciekawe miejsca kulinarne, które warto odwiedzić ze swoimi dzieciakami. Na początek coś słodkiego: w małej uliczce przy placu Orła Białego mieści się Cukier Lukier. Jest to manufaktura słodyczy, w której nie tylko możecie je kupić ale jak nazwa wskazuje: możecie spróbować je przygotować we własnym zakresie. W kwietniowym wydaniu #Rodzinki rozmawiamy z Panią Eweliną Konarską-Michalczyk, właścicielką Cukier Lukier, ale także miłośniczką słodyczy:)

 


#Rodzinka: Odwiedziłem Cukier Lukier już ze trzy razy – jest to świetne miejsce nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Czy często dorośli przychodzą po słodkości?


Oczywiście największymi fanami słodkości są dzieci, ale bardzo często nasze miejsce odwiedzają również osoby dorosłe. Dla nich tworzymy specjalne smaki cukierków tj. czarny bez, kawa oraz whisky. Mamy bardzo dużo zamówień indywidualnych np. cukierków z inicjałami na ślub lub lizaków na specjalne okazje. Zdarzają się zamówienia z logo firmy, ale też bardzo nietypowe tj. portret na lizaku.


#Rodzinka: Skupmy się teraz na młodszych – co znajdą one w Waszej ofercie? Co jest waszym największym „hitem” wśród dzieci?


Lizaki w kształcie postaci bajkowych, filmowych, ale chyba najciekawsza jest możliwość zrobienia własnych słodyczy. Nic tak nie smakuje jak słodycz, którą można zrobić samemu w ulubionym kształcie. To jest też fajny pomysł na oryginalny prezent, szczególnie dla bliskich.

 


#Rodzinka: Wiem, że odbywają się u was pokazy i słodkie warsztaty. Proszę powiedzieć coś więcej na ten temat.


Codziennie odbywają się pokazy robienia słodyczy, podczas których opowiadamy i pokazujemy w jaki sposób można ręcznie stworzyć cukierki i lizaki. Podczas pokazu istnieje możliwość zrobienia własnego lizaka oraz spróbowania cukierków. Natomiast starsze dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe zapraszamy na warsztaty. Są to zajęcia indywidualne dla grup od dwóch do pięciu osób. Na takich warsztatach uczestnicy od początku tworzą własne słodkości, wybierają smak, kolor. Mogą zrobić nie tylko własnego lizaka, ale także cukierki.


Jest to bardzo fajna zabawa, podczas której każdy dorosły staje się dzieckiem. Organizujemy również pokazy dla grup zorganizowanych. Najmniejsi uczestnicy mieli 3 lata, natomiast najstarszą grupą byli goście z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Fajna jest taka różnorodność osób odwiedzających nas, chociaż czasem zapominamy się i do dorosłych mówimy jak do dzieci :)

 

 

#Rodzinka: Organizujecie też urodziny, przyjęcia okolicznościowe. Jak to wygląda? Jakie atrakcje czekają dzieci? Jakie są koszty takiej imprezy?


Tak, organizujemy słodkie urodziny. Mamy kilka wariantów urodzinowych imprez. Dla dzieci młodszych - od 5-6 lat organizujemy zabawy. Dzieci starsze oraz młodzież mogą uczestniczyć w konkurencjach: zrobić własne cukierki albo stworzyć kolczyki, breloczki itd. - wraz z Panią z Kredensika Malinki. Oczywiście każdą imprezę urodzinową zaczynamy od robienia własnych lizaków – jest to nasz stały punkt. Natomiast koszty zawsze są rozpatrywane indywidualnie, dlatego nie mogę jednoznacznie ich podać.


Jednakże nie tylko dzieci i młodzież organizują u nas imprezy, bardzo zabawne bywają wieczory panieńskie oraz zabawy firmowe…

 

 

#Rodzinka: Z tego co wyczytałem, to jesteście filią wrocławskiego Cukier Lukier. Na waszej stronie widziałem również Warszawę, Lublin oraz... Regensburg. Jak to się stało, że CL powstał także w Szczecinie?


Całkowicie przez przypadek. Jak tylko zobaczyłam takie słodkie miejsce we Wrocławiu, to nie mogłam oprzeć się pokusie stworzenia podobnego lokalu w naszym mieście. Jest to dość ciężka praca, ale bardzo kreatywna. Z przyjemnością obserwuję jak coraz więcej osób zauważa, iż cukierek czy lizak nie musi być tylko słodką przekąską, ale również oryginalnym i śmiesznym prezentem. Jednak najbardziej cieszy zadowolona mina naszych małych smakoszy, jak z niecierpliwością czekają, aby zjeść jeszcze ciepłego lizaka. :)

 

 

Cukier Lukier
plac Orła Białego 7
tel. 501 060 921
www.facebook.com/cukierlukierszczecin

www.cukierlukier.pl

 

Komentarze

Komentarze

Rebecca
2:14 17.08.2023
Czy syndyk masy upadłości jest podatnikiem podatku od nieruchomości? I every time spent my half an hour to read this blog's articles every day along with a cup of coffee. Czy po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej można założyć działalność gospodarczą?
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.