Nowe miejsca na ulicach Szczecina - wrześniowe nowości

08.12.2015
Autor: Piotr Żelachowski

Spacerując po wakacjach ulicami naszego miasta zauważam, ze podczas tych dwóch miesięcy mieszkańcy Szczecina nie próżnowali. Miasto pełne jest nowych inicjatyw i lokali, które z pewnością przyniosą trochę świeżości na lokalnym rynku gastronomicznym. Zapraszam do przeglądu nowych miejsc wartych Waszej uwagi. Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu i będziecie odwiedzać je tak samo często, jak te do których chadzacie od lat. Przy okazji przypominam, że co piątek na naszym portalu przedstawiamy kolejne, nowe miejsca nie ujęte w tym zestawieniu.

 

 

Litewski Dom - nowa restauracja w okolicach parku Kasprowicza. Na miejscu można spróbować rozmaitych litewskich potraw oraz napić się kawy i zjeść produkowane na miejscu lody. Szef kuchni szczególnie poleca: kibinaje z mięsem, pstrąga z kaszą jaglaną, wątróbkę podsmażaną z jabłkami oraz chłodnik. W ofercie znajduje się również litewski alkohol oraz deski serów i wędlin.
adres: Słowackiego 8
tel.: 504 805 588
www.facebook.com/Litewski-dom

 

 

Kulinarne Atelier – to miejsce stworzone dla wszystkich miłośników jedzenia zaczynających swoją przygodę z gotowaniem, jak również tych poszukujących nowych pomysłów i chcących doskonalić swoje umiejętności kulinarne. W Kulinarnym Atelier odbywają się warsztaty i pokazy kulinarne, kolacje z gotowaniem na żywo jak również spotkania integracyjne dla firm i spotkania okolicznościowe.
adres: Wojska Polskiego 184C
tel.: 570 142 555
www.kulinarneatelier.pl 

www.facebook.com/Kulinarne-Atelier

 

 

Pijana Blanka – to miejsce, w którym kuchnia inspirowana jest smakami południowej Europy z wyraźną domieszka kuchni polskiej. Kucharze adaptują smaki śródziemnomorskie próbując połączyć ze sobą dwie kuchnie. Na miejscu spróbować można np. śródziemnomorskiego kalmara w polskich flaczkach oraz zapiekanek z chorizo i kaparami. Wszystko zapić można zimnym piwem lub winem.
adres: Małopolska 3
tel.: 500 892 960
www.facebook.com/pijanablanka

 

 

Pizzeria Vito – nowa pizzeria na Deptaku Bogusława. Pierwsze w tej okolicy placki, które podawane są prosto z pieca opalanego drewnem. Pizza wyróżnia się idealnym włoskim smakiem i jest przygotowywana wyłącznie ze składników ze słonecznej Italii. Na miejscu można również spróbować innych włoskich dań oraz napić się orzeźwiającego wina lub piwa. Pizzę zamówić można również do z dowozem do domu.
adres: Deptak Bogusława 51
tel.: 537 035 021
www.pizzeriavito.szczecin.pl

www.facebook.com/pizzeriavitoszczecin

 

 

Popeye Shake – specjalnie przystosowany rower do sprzedaży zdrowych owocowych i warzywnych szejków. Rower został tak zaprojektowany, żeby energetyczne napoje były serwowane odpowiednio schłodzone niezależnie od pogody. Popeye Shake pojawia się ze swoimi produktami praktycznie w całym Szczecinie. Można go spotkać zarówno na Bulwarach jak i Jasnych Błoniach. Zdrowo, wygodnie i w przystępnej cenie.
www.facebook.com/popeyeshake

www.instagram.com/popeyeshake

 

 

Weranda – klimatyczna restauracja na Warszewie, która kusi nie tylko mieszkańców okolicznych osiedli. Na miejscu serwowane są potrawy przygotowywane z regionalnych i ekologicznych upraw. Szczególnie polecane są zestawy obiadowe. W przypadku zamówienia ich z dziennym wyprzedzeniem otrzymuje się 10% rabatu na całe zamówienie. Przygotowane jest również specjalne menu dla dzieci.
adres: Podbórzańska 54
tel.: 512 800 911
www.weranda.szczecin.pl

www.facebook.com/restauracja.weranda

 

 

Ziemniak i spółka – nowy lokal w centrum Szczecina. Menu – jak nazwa wskazuje – będzie skupiało się na różnych sposobach podania ziemniaka. Oprócz tradycyjnych frytek przewidywane są nadziewane kartofle, ziemniaki z grilla, sałatki ziemniaczane oraz talarki. Do ziemniaków dodawane będą klasyczne parówki, kiełbaski typu currywurst oraz sałatki. Napić będzie się można zimnych napojów oraz piwa.
adres: Deptak Bogusława
www.facebook.com/Ziemniak-i-Spółka