Miss Polski 2018 Olga Buława!

07.02.2019
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Daniel Chojnacki, Dorota Tyszka, Archiwum prywatne Olgi

Poznajcie Olgę Buławę, aktualnie panującą Miss Polski, dziewczynę z naszego regionu, urodzoną w Świnoujściu, a obecnie mieszkającą w Warszawie. Olga jest prywatnie bardzo żywiołową i pełną pasji osobą, a jej intensywny tryb życia dopełnia dodatkowo praca w zawodzie stewardessy. Bieżacy rok będzie dla niej naprawdę dynamiczny i pełny przygód. Kibicujemy!

 

Fot. Dorota Tyszka

 

  

Fot. Dorota Tyszka

 

Jakie okoliczności, a może osoby, spowodowały, że wystartowała Pani w wyborach Miss Polski?


Moja przygoda rozpoczęła się od startu w konkursie regionalnym - Miss Polski Województwa Zachodniopomorskiego, do czego namówiła mnie przyjaciółka. Udział w wyborach to cudowna i rozwijająca przygoda, ale nie spodziewałam się, że zajdę aż do etapu ogólnopolskiego. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że bez wahania podjęłabym tę decyzję ponownie.


Kilka słów o sobie Pani Olgo. Podobno najtrudniej opowiadać właśnie o sobie.


Zodiakalny lew, numerologiczna 11, fanka przygód Harrego Pottera, stewardessa w PLL LOT, absolwentka prawa na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu. Uwielbiam klimat sci-fi i fantasy i można powiedzieć, że jestem nerdem. Kocham podróżować, a z odwiedzonych miejsc przywożę magnesiki na lodówkę. Moje cele w życiu są zazwyczaj szalone i z pozoru wydają się nieosiągalne, a jednak udaje mi się je realizować. Jedno z moich najdziwniejszych, niezrealizowanych wciąż marzeń to chęć zostania twarzą krzyżówek.

 

Fot. Daniel Chojnacki


Zakładam, że bieżący rok będzie pełen wrażeń. Jakie obowiązki ma przed sobą Miss Polski?


Przede wszystkim jest to udział w przedsięwzięciach charytatywnych oraz konkursach regionalnych, ale już w innej roli, np. jako Juror. Za mną kilka wystąpień publicznych w tym wywiady i sesje zdjęciowe. Mój grafik zapełnia się na bieżąco i rzadko kiedy mam dzień wolny. Do tego wciąż jestem aktywna zawodowo.

 

Wiem, że pracuje Pani jako stewardessa? Wydaje się to być dosyć stresującą pracą. Lubi Pani swój zawód? Codzienne poranki na różnych kontynentach?


Moja praca to styl życia i się w niej spełniam. Poza budzeniem się na różnych kontynentach, ciekawe jest to, że za każdym razem pracuję z inną załogą.
To niesamowite, że z ludźmi z którymi często pracuję pierwszy raz w życiu potrafimy stworzyć zgrany zespół i działać zgodnie w każdej sytuacji. Zdarza się tak, że w pracy spędzamy Wigilię, Wielkanoc czy Sylwestra i można powiedzieć, że zastępujemy sobie wtedy rodzinę. Wszystkich, którzy są ciekawi tego zawodu zapraszam do oglądania programu „No to lecę!" na Travel Channel, gdzie mam przyjemność być jedną z bohaterek.

 

fot. Archiwum prywatne

 

  

fot. Archiwum prywatne

 

Moje cele w życiu są zazwyczaj szalone i z pozoru wydają się nieosiągalne, a jednak udaje mi się je realizować.


Wybory Miss Polski to nie tylko Gala Wieczorowa, ale również castingi, obozy treningowe i mnóstwo innych wyzwań. Jak Pani opisze ten czas? Dobra zabawa,czy wprost odwrotnie?


Udział w konkursie to ciężka, ale satysfakcjonująca praca. Zgrupowania porównałabym do obozów sportowych ponieważ codziennie mamy wielogodzinne treningi choreograficzne. Poza tym same przygotowania do Gali Finałowej to ogromne wyzwanie, mało snu, dużo ćwiczeń i wyrzeczeń.

 

Pochodzi Pani ze Świnoujścia, a mieszkasz w Warszawie. Czy tęskni Pani czasami za naszym pięknym województwem - zachodniopomorskim?


Kocham Warszawę, ale nic nie jest w stanie zastąpić mi długich spacerów brzegiem morza. Właśnie z tego powodu, że uwielbiam region z którego pochodzę zdecydowałam się wziąć udział w wyborach właśnie tutaj. Obecnie bardzo staram się wciąż aktywnie promować moje województwo.

 

  

fot. Archiwum prywatne


Jaka jest Olga Buława prywatnie? Co lubisz robić w wolnym czasie? Jakie masz pasje?


Mam mnóstwo przyjaciół, jeżdżę na longboardzie , podróżuję, w wolnych chwilach, których mam obecnie coraz mniej, spędzam czas z bliskimi mi osobami.


Jak ocenia Pani z perspektywy czasu współpracę z biurem Miss Polski?


Moja współpraca z biurem Miss Polski trwa stosunkowo krótko bo dopiero od momentu koronacji, ale układa się świetnie. Moja agentka jest w podobnym wieku do mnie, dlatego bardzo dobrze się rozumiemy. Jej pomoc jest nieoceniona, a pracy nam nie brakuje!


Dziękujemy za wywiad.

 

 

Miss Polski 2018 Olga Buława!

Miss Polski 2018 Olga Buława!