Szczeciński Modeling: Maja Wolska

31.12.2015
Autor: HotMagazine, Zdjęcia: Archiwum

Najciekawsze wywiady z najciekawszymi przedstawicielkami szczecińskiego modelingu.

 


-Podczas pracy na wybiegu wszystko dzieje się bardzo szybko. Często zdarzają Ci się stresowe sytuacje: mylenie kreacji w której powinnaś wyjść, nie ten układ choreograficzny, potknięcia w źle dopasowanych butach czy stroju?

Miałam okazję brać udział w pokazach prezentujących kolekcje takich projektantów jak : pani Teresa Rosati, Maciej Zień czy Michał Olejniczak. Tak profesjonalne imprezy są zwykle ściśle przygotowane, modelki wiedzą, w jakiej kolejności wychodzą , co będą prezentowały i jakim zestawieniu. Nad projektem czuwa wielu doświadczonych ludzi, trudno więc o tego rodzaju pomyłki. Zdarzają się natomiast potknięcia, szczególnie wtedy, gdy muzyka jest szybka, a tren sukni bardzo długi. Na szczęście mnie to jeszcze nie spotkało.


-W zawodzie modelki dziewczyny kierują się zasadą solidarności czy raczej panuje ostra konkurencja i każda z dziewczyn tylko czeka na porażkę koleżanki? 
Dziewczyny, które pracują profesjonalnie raczej nie rozważają porażek koleżanek z pracy. Na wybiegu każda pilnuje tego, aby pokazać swoje możliwości i właściwie zaprezentować kolekcję. Inaczej jest na castingach. Bez elementu rywalizacji, nie miałyby one sensu. Tutaj liczy się wygląd i umiejętności, dlatego każda z nas stara się być najlepsza.

 

 

-Co uważasz za swój największy sukces? 
Każda nowa sesja czy pokaz jest dla mnie małym sukcesem, pokazuje, czego się nauczyłam, w jakim aspekcie poszerzyłam swoje umiejętności. Moim największym sukcesem jest niewątpliwie zdobycie tytułu The Look of The Year 2012 II miejsce. Nie tylko otworzył mi on drzwi do świata mody , ale także , a może przede wszystkim, umożliwił współpracę ze znanymi projektantami i fotografami.


-Jakie jest Twoje największe marzenie związane z modą? Chciałabyś wystąpić w telewizji, być twarzą kampanii na bilbordach czy może trafić na okładkę Vogue'a 
Mam już za sobą wytęp w telewizji. Vogue, to chyba marzenie każdej modelki. Duże kampanie mam nadzieję, jeszcze przede mną, natomiast najważniejszy w tej chwili jest dla mnie dalszy rozwój, zdobywanie nowej wiedzy i praca nad własnym ciałem.

 

 

-W jakich miejscach najczęściej pracujesz? 
Najczęściej pracuję w Polsce: Warszawa , Łódź, Wrocław. Bardzo miło wspominam również wybieg na Sycylii.


-Należysz do jednej z agencji modelek czy jesteś wolnym strzelcem? Jak zdobyć kontrakt na kampanię? 
Jestem modelka agencyjną. Należę do warszawskiej agencji SPECTO.

 

 


-Praca modelki wymaga dbania o ciało, urodę, sylwetkę. Stosujesz jakieś drakońskie diety, uprawiasz sporty czy może w jakiś inny sposób dbasz o figurę? 
Dieta , którą stosuję, opiera się na warzywach, błonniku i owocach i rybach. Nie uprawiam sportu, ale staram się regularnie biegać czterdzieści minut dziennie, dwa razy w tygodniu ćwiczę. Tańczę również w Zespole Tańca Ludowego Bałtyk.

 

-Jakie predyspozycje powinna posiadać przyszła modelka? Co poradziłabyś dziewczynom marzącym o tym zawodzie? 
Agencje wymagają od przyszłych adeptek tego zawodu właściwego wzrostu, powyżej 172; szczupłej budowy ciała; konkretnych wymiarów; naturalnego wyczucia rytmu ; sporej odporności na stres, a także umiejętności natychmiastowej reakcji w trudnych sytuacjach.

 


-Czy uważasz, że modeling to Twój zawód? Wiążesz z nim przyszłość? 
To trudne pytanie. Jestem na etapie, kiedy praca na wybiegu lub przed obiektywem sprawia mi ogromną przyjemność . Spotykam wielu ciekawych i mądrych życiowo ludzi, od których sporo się uczę. Mam przed sobą maturę w dobrym liceum i ciekawej klasie. Nie wiem , co przyniesie przyszłość. Staram się zaprojektować najbliższy tydzień, miesiąc, rok. Muszę jednak brać pod uwagę, że nie wszystkie plany da się zrealizować . Z doświadczenia wiem, że czasami o największych sukcesach decyduje przypadek, tak było między innymi w lutym 2012, kiedy za namową koleżanki, wzięłam udział w konkursie Miss Nastolatek Pomorza Zachodniego i zdobyłam pierwsze miejsce. Podobnie rzecz miała się z konkursem The Look of The Year organizowanym przez firmę Igo Art.


Bycie modelką to ważna część mojego życia, ale pasjonuje mnie również teatr. Od kilku lat współpracuję ze Studiem Artystycznym im. Ziembińskich w Koszalinie. W tej dziedzinie również odnoszę sukcesy. 
Paulo Coelho umieści ł w „ Jedynastu minutach” zdanie : „Zawsze kiedy robię plany na przyszłość , zaskakuje mnie teraźniejszość” . I niech to zdanie będzie podsumowaniem naszego wywiadu .