7 powodów dla których pokochasz Berlin!

22.06.2018 0 komentarzy
Autor: Lidia Przybysławska, Zdjęcia: Lidia Przybysławska

Berlin to miasto, które przywodzi na myśl różnorodne skojarzenia. Pełne ciekawych wydarzeń kulturalnych, koncertów, robiącej wrażenie architektury i dobrych wibracji sprawi, że każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. To miejsce idealne na weekendowy wyjazd po dawkę inspiracji, znajduje się zaledwie półtorej godziny jazdy od Szczecina.

 

Noclegu najlepiej szukać w dzielnicach Kreuzberg lub Mitte, poruszanie się po mieście będzie wtedy bardzo wygodne. Berlin najlepiej zwiedza się na pieszo, można też skorzystać z metra lub autobusu (S-, U-, Straßenbahn), a bilety są dostępne w prawie każdej stacji lub w ich pobliżu.

 

Na wyjazd zdecydowałam się po przeczytaniu posta na blogu www.12hrs.net Znajdziecie na nim wiele inspirujących przewodników po stolicach Europy, pokazujących jak w nieszablonowy i sprawny sposób zwiedzić dane miasto. Wpisu o Berlinie już niestety nie ma, dlatego tym bardziej cieszę się że mogłam nie tylko się nim zainspirować, ale spisać wrażenia. Poniższe miejsca proponuję tym, którzy lubią zwiedzać w nieszablonowy sposób, doceniają dobrą energię, wnętrza, ciekawą architekturę oraz dobre jedzenie.

Disctrict Mot

Na pierwszy głód po przyjeździe. Dla wszystkich fanów azjatyckiej kuchni. W District Mot na Rosenthaler Straße 62 poczujesz się jak w Azji. Restauracja oferuje tzw. Saigon street food. Trafi w serca fanów hamburgera, wegetarian czy miłośników Pho.

 

    

East Gallery

East Side East Side Gallery to galeria na świeżym powietrzu. Składa się z szeregu murali malowanych bezpośrednio na pozostałościach muru berlińskiego. Znajduje się na Mühlenstraße w Friedrichshain-Kreuzberg.

Kaffeebar

Wszystkie śniadaniowe drogi prowadzą do Kaffeebar w Berlin-Kreuzberg. Świetne wnętrze, pyszne jedzenie. Znajdziecie tutaj jajka po benedyktyńsku, tosty z awokado, pyszne ciasta i wspaniała kawę.

 

     

Modulor

Dla fanów architektury i dobrego designu. To Ikea dla miłośników wzornictwa. Szkicowniki, kartki, meble, opakowania, wszystko zaprojektowane  z wielką dbałością o design i najwyższą jakość.

 

  

 

Prinzessinnengarten

Niesamowity pomysł - ogród społeczny. Każdy mieszkaniec może wnieść i wyhodować swoją własną roślinę, drzewo lub zioła. Dodatkowo fantastyczną strefa relaksu, restauracja pośród drzew, stolik do piłkarzyków. Panuje tam dobra energia!

  

 

 

  

 

Badeschiff Berlin

Basen na rzece utrzymany w tradycji dawnych łaźni na świeżym powietrzu przy rzece. Niepowtarzalna panorama Sprewy i pobliskiej architektury. Wejście € 5,00 / os.

 

 

 

Sklep Ritter Sport

 Trzy piętra, na których można poznać historię słynnej niemieckiej czekolady. Dodatkowo możesz zaprojektować własną czekoladę, dobrać rodzaj, dodatki i posypkę. Tylko 40 min chłodzenia i gotowe! 

 

 

 

Aplikacje które warto mieć w Berlinie:

 

 

Więcej zdjęć na www.instagram.com/style.teaser/

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.