Atrakcje gminy Rewal!

18.07.2018 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archuwum Miejsc

Latarnia Morska
Latarnia morska w Niechorzu, położona jest na wysokim klifie. Obiekt powstał w 1866 roku, a do jego budowy wykorzystano licowaną cegłę. W dolnej partii podstawa przyjmuje formę prostokąta, z kolei powyżej przybudówek ma kształt ośmiokąta. Wieża na narożnikach posiada wysunięte lizeny, a płaszczyzny pomiędzy nimi zostały wyłożone jasnożółtą cegłą. Na wysokości 37 metrów usytuowano taras widokowy. Zwieńczeniem latarni jest laterna przykryta kopulastym dachem.
W latarni rozciąga się fascynujący widok na morze i zatokę kamieńską.

 

 

Niechorze, telefon: 91 386 34 74
www.niechorze.pl/atrakcje/latarnia-morska

 

Park Miniatur Latarni Morskich
Odwiedzający park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z Polskiego wybrzeża w skali 1:10. Informacje oprowadzających, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajomią zwiedzających z ich walorami historycznymi. Przewodnicy czekają na Gości już przy wejściu, oprowadzają w trzech językach po polsku niemiecku i angielsku. Całe wybrzeże można zwiedzić w 45 min. Wszystkie modele wykonane są najnowszymi metodami, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie modeli w parkowym otoczeniu.

 

 

Niechorze, telefon: 91 385 55 55
www.park-miniatur-latarni.pl

 

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie
To tu w malowniczym, pełnym zieleni parku czekają na Was miniatury latarni
morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych. Miniatura latarni z Niechorza ma 450 cm wysokości przy jej rzeczywistej wielkości 45 metrów. Lokomotywy mkną po szynach, wydają dźwięki i puszczają dym z komina – tak, jak prawdziwe pociągi! Na swej ponad kilometrowej trasie napotykają rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej: mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe dworce!

 

 

Dziwnów, telefon: 91 385 55 55
www.park-miniatur.pl

 

Aquapark Sandra
Wyliczamy atrakcje: Basen do pływania i ćwiczeń z kaskadami wodnymi, stanowiskami do masażu brzucha i całego ciała, biczami wodnymi oraz wodną ścieżką do masażu stóp, basen z przeciwprądem i zatoczką podwodnego masażu o temperaturze wody 35-38°C, basen z wodospadem o temperaturze wody 18°C oraz basen pływacki z parasolem wodnym, gejzerem i armatką wodną. Ponad to basen solankowy, basen dla , plac wodnych zabaw „Wodna Dżungla”. Część odkryta (sezonowa):
to min. basen pływacki ze sztuczną falą, basen dla dzieci, wodny plac zabaw ze ścianką wspinaczkową i zjeżdżalnia zewnętrzna. Warto!

 

 

Pogorzelica, telefon: 91 387 86 62
www.sandraspa.pl

 

Nadmorska Kolej Wąskotorowa
Podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową to niebywałe przeżycie. To jedyna kolej
w Europie poruszająca się po nowych, wąskich torach, zatrzymująca się na pięknych stacjach i w tak malowniczej okolicy jaką jest Wybrzeże Rewalskie. Trasa Ciuchci Retro: Gryfice - Zabytkowa parowozownia, Popiele, Rybokarty – Pałac, Niedźwiedziska, Modlimowo, Paprotno, Karnice, Dreżewo - Ruiny zespołu pałacowego, Trzęsacz - Ruiny kościoła z XIV wieku, Rewal - Wybrzeże klifowe - Centrum Gminy, Śliwin - jedyna wieś rolnicza Gminy Rewal, Niechorze - Latarnia Morska, Pogorzelica - Trasa widokowa przy rezerwacie ptactwa wodnego na jeziorze Liwia Łuża.

 

 

Rewal, telefon: 91 384 22 35
www.kolej.rewal.pl

 

Fort Gerharda
Do wstępu na teren upoważnia nas przepustka-bilet, wydana w schronie przy wartowni nr 1, w której do dnia dzisiejszego urzęduje pruski generał. Fort został wybudowany w połowie XIX-go wieku. Od 2001 roku jest siedzibą historycznego Komendanta Twierdzy Świnoujście (ostatniego Pruskiego Komendanta Wojskowego w Europie) i koszarami historycznego 3 batalionu 34 Pułku Fizylierów Królowej Szwedzkiej Wiktorii. Przez fort przeszło już ponad 200 000 turystów, którzy po odbyciu przeszkolenia wojskowego, zostali mianowani na pierwszy historyczny stopień wojskowy i stali się rezerwistami regimentu.

 

 

Świnoujście, telefon: 532 373 248
www.fort-gerharda.pl

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.