Elektroniczne Wibracje: O Das Tarras słów kilka!

05.07.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Organizatorów

Lipiec, czyli wakacje nabierają rozpędu. Piękna pogoda z pewnością doskonale współgra z imprezami muzycznymi, szczególnie tymi na świeżym powietrzu. W tym miesiącu odbywa się bardzo ciekawe wydarzenie, które ma już ugruntowaną renomę, a także wielu sympatyków, którzy czekają na nią przez cały rok. Dlatego też w lipcowym wydaniu Elektronicznych Wibracji chciałbym porozmawiać z jednym z organizatorów Das Tarras – Maciejem Wunschem. Co szykują na nadchodzącą edycję? Kto zagra? Co się zmieni? Jakie mają plany na przyszłość? Sprawdźcie.

 

Maciej Wunsch oraz Dominik Szczepaniak

 

hot°: Na początku powiedz nam czym jest Das Tarras? Jak to wszystko w ogóle się zaczęło?


Zaczęło się 4 lata temu. Przyszedł do mnie Damian Wojciechowski i zaproponował zorganizowanie wspólnej imprezy. Szybciutko pojawiła się koncepcja Open Air - chyba pierwszy prawdziwy open air w Szczecinie. Do projektu zaprosiliśmy Daniela Stettinga. W takim teamie byliśmy w stanie zdziałać dużo więcej i przede wszystkim… ciekawiej. Nazwa Das Tarras nawiązuje do miejsca, w którym się odbywa – Taras Hakena (Wały Chrobrego). Pierwsza impreza była bardzo skromna, ale z roku na rok gości przybywa coraz więcej : )

 

Organizatorzy Das Tarras: Damian Wojciechowski, Maciej Wunsch, Daniel Stetting


hot°: Po jednorocznej przerwie Das Tarras powraca na szczecińską mapę imprezową. Co szykujecie na edycję 2016?


Udało się! Tak - lekko nie było ;) Formuła z grubsza pozostaje bez zmian. Zależało nam, aby impreza była wolna od opłat za wstęp i tego trzymamy się od samego początku. Tak wyjątkowe wydarzenie powinno być dostępne dla każdego. Chcemy tym samym edukować ludzi – przybliżyć im gatunki muzyki elektronicznej.

 

 


hot°: Czym nadchodząca impreza będzie różniła się od tych poprzednich?


W tym roku będzie „dziki theme”. Wizualnie zahaczamy o estetykę afrykańską. 16-ego lipca każdy z obecnych na imprezie zdecydowanie poczuje się choć przez chwilę, jakby przeniósł się w przestrzeni na ten gorący kontynent. Wspaniała architektura Rotundy Północnej i całego kompleksu Wałów idealnie komponuje się z tego rodzaju egzotyką.


Impreza rozpocznie się też nieco wcześniej. Powodem jest dość mocno rozbudowany lineup. Przyjadą do nas znakomici artyści ze stolicy – Kuba Otłowski – rezydent klubu Nowa Jerozolima oraz reprezentant kolektywu Deep House Polska – Piter Parker. Nie zabraknie także naszych lokalnych bohaterów: Dastin, Canalia, Dominik Szczepaniak, Michał Kier czy debiutujący Gajgori. Pojawi się naturalnie „Das Tarrasowe Trio”, czyli: Daniel Stetting, Damian Wojciechowski oraz Maciej Wunsch. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie... Od wyspiarsiego house`u po hinotyczne techno.

 


hot°: A jakie macie plany na przyszłość? W naszych wielokrotnych rozmowach wspominałeś, że chcecie pójść krok, a może nawet dwa kroki dalej…


Byłbym niezmiernie szczęśliwy, gdyby udało nam się przekształcić Das Tarras w formę festiwalową. Dwie... może trzy sceny, topowe bookingi zagraniczne, piękna otoczka… ale na razie koncentrujemy zapał i ambicje na tegorocznej edycji.

 


hot°: Jak oceniasz pokrótce lokalne działalności muzyczne? Innymi słowy: jak według Ciebie prezentuje się szczecińska scena pod względem klubowym, publiki, inicjatyw imprezowych, a także samych artystów: producentów oraz dj’ów.


Przede wszystkim ogromnie cieszę się, gdy widzę, że coś się dzieje (a dzieje się, ojjj dzieje… i to co raz więcej). Cieszę się, że koledzy i koleżanki „po fachu” odnoszą sukcesy. Potrzeba tutaj ogromu wsparcia w każdej możliwej formie. Rozwój każdego/każdej z nich przekłada się bezpośrednio na jakość i ilość imprez – o tym nie możemy zapominać. Szczecin ma ogromny potencjał, którego jednak nie wykorzystujemy należycie, ale to wszystko (na szczęście) powoli się zmienia, klaruje. Uwierzcie mi – mamy znakomitych artystów, którzy często są bardziej doceniani poza granicami naszego miasta.

 

 

hot°: Dzięki za wywiad – powodzenia na Das Tarras 2016 : )

 

Dołącz do Wydarzenia na Facebook!

 

Wideo

Wideo


A teraz dziesięć polecanych numerów:

 

1/ Catz 'N Dogz - Elixir

Muzyka

Muzyka


2/ Novika & Kasp - Secret Passage (Floating Groove Remix)

Muzyka

Muzyka


3/ Davíð & Hjalti - Whatever You Want


4/ The Poor Knight - My Baby Drives Me Home


5/ Minilogue Decoy Imps - Almost Live But Definetly Plugged (Move D Remix)


6/ Kyodai - Let's Get Away (Dub)

Muzyka

Muzyka


7/ Debal Sommer - Stronger (Beddermann & Dahlmann Remix)


8/ Das Komplex - All for Love

Muzyka

Muzyka


9/ Kiko & Dave Davis Feat. Phoebe - Living In Space


10/ Bonobo - Between The Lines (Corrado Bucci DJFriendly Edit)

Muzyka

Muzyka

 

Das Tarras 

[email protected]

Polub Das Tarras na Facebooku!

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.