Lipcowe Festiwale Warte uwagi!

10.07.2019 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum miejsc

Wakacje ruszyły pełną parą a wraz z nimi całe mnóstwo letnich festiwali odbywających się w całej Polsce i zagranicą. Postanowiliśmy skupić się na naszych rodzimych imprezach i przygotowaliśmy dla Was kilka festiwali, które z pewnością Was zainteresują. Wybór jest ogromny, festiwale odbywają się w różnych regionach Polski i są tematycznie zróżnicowane, sprawdźcie sami i ruszajcie w tany :)

 

Lokalne

 

Miasto Kobiet

08-11.07.2019, Świnoujście

www.wakacyjnemiastokobiet.pl

 

 

Wakacyjne „Miasto Kobiet” to specjalnie przygotowana i zaaranżowana przestrzeń. Miejsce ma na celu nie tylko stworzenie indywidualnej przestrzeni dla pań, ale też promowanie różnego rodzaju aktywności, wpływających na szeroko pojęty rozwój wśród kobiet. Podstawowym założeniem Wakacyjnego Miasta Kobiet było stworzenie indywidualnej przestrzeni dla pań i promowanie wśród nich różnego rodzaju interesujących aktywności.

 

 

Jarocin Festiwal

13-14.07.2019, Jarocin

www.jarocinfestiwal.pl

 

 

Tegoroczny, dwudniowy „Jarocin Festiwal”, zgodnie z oczekiwaniami zarówno mieszkańców, jak i gości festiwalowych, powróci na ulicę Maratońską w Jarocinie. Jego ważną częścią będzie konkurs dla młodych, obiecujących artystów. Laureaci Jarocińskich Rytmów Młodych zaprezentują się publiczności pierwszego dnia festiwalu. Zwycięzca wystąpi drugiego dnia podczas koncertu transmitowanego przez ogólnopolska telewizję.

 

 

Sunrise Festival

19-21.07.2019, Podczele Kołobrzeg

www.sunrisefestival.pl

 

  

 

„Sunrise Festival” Przez 16 lat impreza odbywała się w kołobrzeskim amfiteatrze i gromadziła dziesiątki tysięcy klubowiczów z całej Europy. Z roku na rok wydarzenie rozwijało skrzydła, aby stać się jednym z największych festiwali EDM w Europie Środkowo-Wschodniej. Teraz Sunrise przenosi się do pod kołobrzeskiego Podczela. Teren imprezy powiększy się, co pozwoli organizatorom konkurować z największymi festiwalami w Europie.

 

 

Ogólnopolskie

 

 

Mazury Hip Hop Festiwal

17.07.2019, Giżycko

www.mazuryhiphopfestiwal.pl

 

  

 

„Mazury Hip-Hop Festiwal” to żelazny punkt wakacyjnych podróży, każdego prawdziwego fana polskiego rapu. Najstarsza w kraju plenerowa impreza hip-hopowa odbywa się zawsze w środku lata, każdorazowo gromadząc w murach zabytkowej Twierdzy Boyen wielotysięczną publikę. Na piękną 18- letnią tradycję festiwalu składają się występy czołówki hip–hopu. Kultowy status festiwalu potwierdza stale rosnąca rzesza festiwalowiczów.

 

22. Western Piknik

Folk, Blues, Country & Bluegrass Festiwal

18-21.07.2019, Sułomino

www.western-piknik.pl

 

  

 

Miłośnicy amerykańskiej muzyki, amerykańskich samochodów, stylowych motocykli i camperów, tańca na dechach, strojów indiańskich i westernowych, rękodzieła i różnorodnej kuchni spotykają się na „Western Piknik”, największej w Polsce imprezie dla młodzieży starszej i zaawansowanej . Dwie sceny - malownicza na plaży nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego i główna na terenie 100.000 m² wypełnione będą 100-godzinnym muzycznym i tanecznym programem.

 

Audioriver

26-28.07.2019, Płock

www.audioriver.pl

 

  

 

W zeszłym roku impreza zgromadziła aż 30 tysięcy osób. „Audioriver” od 13 lat odbywa się w okazałym, nadrzecznym mieście Płock, które w trakcie wydarzenia niemal w całości tętni festiwalowym życiem. W ciągu roku Płock przyciąga turystów m.in. urokliwą starówką. Główna część „Audioriver” obejmująca piątkową i sobotnią noc odbywa się na malowniczej plaży nad Wisłą, nad którą wznosi się Wzgórze Tumskie.

 

Lipcowe Festiwale Warte uwagi!

Lipcowe Festiwale Warte uwagi!

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.