Poniedziałki Muzyczne Dawida Korniaka vol. 12 / 2017

24.04.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum

Coponiedziałkowy cykl Dawida Korniaka. Elektroniczny, choć w tej serii - Subiektywny - Szczecin. Polecane imprezy, utwory, mixy, relacje, sprawozdania. Bez reguły, bez sztampowości, bez schematów. Wedle widzimisię Dawida.

 

 

Działający aktywnie od przeszło 20 lat na scenie, Todd Shillington aka Konrad Black swoją producencką karierą rozpoczął od wydawnictwa dla założonej w 1989 roku, legendarnej angielskiej stajni darkside'owo – jungle'owej, Formation Records.

 

Mocno zafascynowany brzmieniem Maurizio, stajni Klang i pod wpływem zaprzyjaźnionego duetu Swayzak, nieco później – a dokładniej w 1998 roku - postanowił porzucić stare brzmienie i pójść w bardziej „minimalowe” regiony tanecznej muzyki elektronicznej. Pierwsze owoce owej świeżej dawki inspiracji można było usłyszeć nie więcej, niż 12 miesięcy później słuchając kawałka „Greyscale For Slow Building” wydanego nakładem 240 Volts.

 

Po przeprowadzce do Londynu i podjęciu pracy w drum n bassowej wytwórni Eda Rusha i Opticala - Virus Recordings - nagrał „White Cigarettes” dla kompilacji Swayzaków, która ukazała się na labelu 240 Volts. Później, współtworzył między innym pierwszy – i póki co jedyny – album autorski Circlesquare'a, „Pre-Earthquake Anthems”.

 

Największe dokonania Shillington miał jednak przed sobą. W 2004 roku, razem z Mathew Jonsonem, Grahamem Boothbym i Jesse'im Fiskiem, założył jedną z obecnie najbardziej wpływowych wytwórni techno na świecie - Wagon Repair - nakładem której wydał swoje najszerzej chwalone (zarówno na parkietach całego świata, jak i na łamach prasy muzycznej) produkcje autorskie, „Draconia” i „Medusa Smile”.

 

W tym roku ukazała się również jego kolaboracja razem z Martinem Buttrich'em pod nazwą "Canyon", która jest zapowiedzią nadchodzącego albumu, który wspólnie stworzyli.

 

Zapraszamy do TanzBaru na wyjątkową noc z kanadyjskim producentem Konradem Black.

Support:
Canalia

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

Na koniec klasyczne słuchowisko - w postaci pięciu fajnych numerów.

 

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Muzyka

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.