8 miejsc do uprawiania sportów wodnych

08.07.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum miejsc

Nadeszły długo wyczekiwane wakacje! Dla jednych będzie to czas dwumiesięcznej laby, inni będą musieli zaczekać na urlop. Jeśli spędzacie lato w mieście, z pewnością interesują Was dostępne w tym czasie atrakcje. Tutaj jak zawsze przychodzimy Wam z pomocą. Mamy coś dla wielbicieli sportów wodnych i dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Przedstawiamy Wam osiem ciekawych miejsc, w których możecie wypożyczyć kajaki, rowery wodne, motorówki czy nawet katamaran. Nasza lista została stworzona w kolejności alfabetycznej. Sprawdźcie sami i ruszajcie na szerokie wody!

 

 

„Ad – Group” Szkoła Kajakowa

 

 

„Ad – Group” Szkoła Kajakowa powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez turystycznych, kajakowych czy integracyjnych. Oferują usługi w zakresie organizacji spływów kajakowych dla osób indywidualnych, zorganizowanych grup, a także imprez integracyjnych dla firm. Prowadzą również szkolenia kajakowe mające na celu naukę i doskonalenie technik pływania kajakami jednoosobowymi i górskimi. Instruktorzy kajakarstwa i animatorzy zajęć integracyjnych zapewnią Wam doskonałą zabawę oraz maksimum bezpieczeństwa. Dostępne są różne trasy, m.in. Siadło Dolne, Odra Zachodnia, Kanał Kwiatowy (Żeglicki Przekop), Żeglica, Przecznica, Przekop Klucz-Ustowo, Odra Zachodnia, Dziewoklicz, Ustowo Kanał Kurowski, Kurów, Siadło Dolne (około 14 km).


ul. Zielona 1, Resko, tel. 692 322 374, www.szkolakajakowa.pl

 

 

Centrum Żeglarskie

 

 

„Centrum Żeglarskie” zaprasza do największej nad jeziorem Dąbie wypożyczalni kajaków. Wypożyczalnia czynna jest codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00 (w przypadku złych warunków atmosferycznych nieczynne). Do dyspozycji gości są dwuosobowe kajaki z pełnym wyposażeniem (kapok, wiosła). Są wygodne, nowoczesne, idealne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych osób. Dysponują kajakami „Biwok”. Dwa duże luki bagażowe oraz duża ładowność pokładowa pozwolą dwójce kajakarzy na kompletny załadunek niezbędny na długiej wyprawie. „Biwok” jest dla osób, które szukają uniwersalnego dwuosobowego kajaka na wszystkie akweny wodne w Polsce - sprawdzi się na morzu, jeziorze i rzece. Jest mocny konstrukcyjnie, ale lekki w prowadzeniu.


ul. Przestrzenna 19, tel. 91 461 53 91, www.centrumzeglarskie.pl

 

 

Motorówki Szczecin

 

 

„Motorówki Szczecin” znajdziecie w porcie jachtowym North East Marina na Wyspie Grodzkiej. Estetycznie i funkcjonalnie zagospodarowany teren, skąd roztacza się piękny widok. Tutaj znajduje się ich baza, z której zaczyna się rejs i gdzie odstawić należy wypożyczoną łódź motorową. Warto oderwać się na chwilę od obowiązków i codziennej rutyny, aby nabrać świeżej energii do działania. Zrobić coś innego, spędzić czas na łonie natury, wyruszyć w rejs, który może okazać się fajną przygodą, a być może początkiem nowej pasji. Aby umożliwić skorzystanie z użytkowania łodzi motorowej i wypłynięcia w rejs po Odrze osobom bez uprawnień, udostępniają motorówkę, którą można się posługiwać bez posiadania patentu. Zgodnie z przepisami kadłub takiej łodzi nie może przekraczać 7,5 m.


ul. Leona Heyki 2, pok.30, Szczecin, North East Marina, ul.Grodzka 1
tel. 600 326 786, www.motorowki-szczecin.pl

 

 

Szczecińskie Garbuski

 

 

„Szczecińskie Garbuski” to motorówka w kształcie Garbusa z silnikiem! Czteroosobowa, wyglądem przypominająca popularnego Volkswagen New Beetle. Łódka jest niezatapialna, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Motorówki charakteryzują się nie tylko niepowtarzalnym wyglądem, ale także wygodą użytkowania i bezpieczeństwem, a dzięki dużym rozmiarom oraz wygodnym siedziskom, pozwalają na długie godziny zabawy nawet dla 4 osób! Jako niezatapialna jednostka pływająca, motorówka jest idealną propozycją dla rodzin lub grup znajomych, pragnących w spokoju zrelaksować się nad wodą. Komfortowy i wygodny. By nim pływać nie potrzebujesz patentu. Garbuskowa flota składa się z trzech jednostek o wdzięcznych nazwach Maja, Amelka i Natanek.


North East Marina, ul. Grodzka 1, Szczecin, tel. 698 971 711
www.szczecinskiegarbuski.pl

 

 

Szczecińskie Motorówki

 

 

Możesz tutaj wynająć wspaniałą, zwrotną motorówkę i pływać nią po okolicznych wodach. Każda załoga przed wypłynięciem zostaje odpowiednio przeszkolona i otrzymuje mapę akwenu. Możliwość zarezerwowania łódki zarówno na stronie internetowej jak i telefonicznie. Wszystkie motorówki są w pełni przystosowane do bezpiecznego pływania. Na wyposażeniu każdej z nich znajdują się koła ratunkowe oraz kamizelki asekuracyjne (bezpieczne, ładne i wygodne). Unikatowa konstrukcja łódek bardzo skutecznie chroni je przed wywróceniem czy utratą stabilności. Na każdej ze „Szczecińskich Motorówek” znajdziecie Państwo markowe silniki z systemem elektrycznego startu i daszek chroniący przed słońcem – niezbędne wyposażenie na najcieplejsze dni roku.


North East Marina | Nabrzeże Starówka | Łasztownia,
ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 8, tel. 507 730 330,
www.szczecinskiemotorowki.pl

 

 

Wake Park Szczecin

 

 

„Wake Park Szczecin” usytuowany jest na kąpielisku miejskim w południowej części Jeziora Głębokie. Do korzystania ze swoich uroków zachęca długa i szeroka plaża, strzeżona w trakcie trwania sezonu. Do dyspozycji odwiedzających są przebieralnie, toalety, restauracja, parking oraz wypożyczalnia i sklep ze sprzętem wakeboardowym. Wakepark znajduje się około 6 km od ścisłego centrum Szczecina. Dla początkujących dostępni są doświadczeni instruktorzy. Na spocie prowadzone są również szkółki wakeboardowe dla najmłodszych oraz zajęcia z freestyle’u przez najlepszych riderów klubu sportowego „Floating”. Zapraszamy serdecznie do Wake Park Szczecin wszystkich miłośników sportów wodnych, lub tych którzy chcą je poznać na zabawę i wspólną naukę.


ul. Podpułkownika Hieronima Kupczyka 2, tel. 512 079 300, www.wakeparkszczecin.pl

 

 

Wypożyczalnia Łodzi Motorowych

 

 

Wyprawa motorówką po Odrze lub jeziorze Dąbie, taką możliwość mieszkańcom i turystom daje „Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia”, która kolejny już raz otworzyła sezonową wypożyczalnię łodzi motorowych. Liczniejsze grupy skorzystać mogą także z oferty wynajęcia katamaranu. Każda z sześciu motorówek pomieści maksymalnie 5 osób. Do ich prowadzenia, z uwagi na niewielki silnik, niewymagany jest patent motorowodny. Oznacza to, że właściwie każda dorosła osoba bez kłopotów poradzi sobie ze sterowaniem łodzią. Oczywiście przed rejsem załogi przejść muszą obowiązkowe krótkie szkolenie z zakresu manewrowania i bezpieczeństwa. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia oferuje także rejsy katamaranem „Telimena”, który pomieści łącznie 12 osób.


Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, ul. Zbożowa 3
tel. 734 401 410, www.zegluga.szn.pl

 

 

Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego

 

 

Oferują swoje usługi w kilku płaszczyznach turystyki i rekreacji ruchowej. Organizacja wycieczek i spływów kajakowych oraz wynajem sprzętu kajakowego. Wypożyczalnia stacjonarna jak i mobilna użytkuje nowoczesne kajaki polietylenowe, renomowanych marek polskich, niemieckich i włoskich. Stale poszerzają swoją ofertę sprzętową, aby umilić Wam aktywny wypoczynek. Łącznie posiadają 52 kajaki i dwie przyczepy po 14 kajaków, a na kąpielisku Głębokie, również 2 rowery wodne. Każdy kajak wyposażony jest w lekkie wiosła wykonane z aluminium i polietylenu, wyjątkowo mocne, nadające się na każdy rodzaj wód śródlądowych oraz atestowane kamizelki asekuracyjne dla dorosłych oraz kamizelki ratunkowe dla dzieci.


ul. Kupczyka 2, tel. 516 085 536, www.kajakiglebokie.pl

 

8 MIEJSC DO UPRAWIANIA SPORTÓW WODNYCH

8 MIEJSC DO UPRAWIANIA SPORTÓW WODNYCH