Jak zdrowa dieta i aktywność fizyczna wpływają na organizm? Justyna Wichlińska – nasza dietetyczka!

07.06.2016 0 komentarzy
Autor: Justyna Wichlińska, Zdjęcia: Archiwum Justyny Wichlińskiej

Jesteś tym, co jesz, więc nie bądź szybki, tani, łatwy i sztuczny! Organizm by odpowiednio funkcjonować potrzebuje niezbędnych do życia składników odżywczych oraz chodź minimalnej dawki ruchu! Musisz zwracać uwagę na to co jesz i ile czasu poświęcasz w swoim życiu na aktywność. Jeżeli przez lata się zaniedbujesz, narażasz się na większe prawdopodobieństwo wystąpienia w przyszłości chorób metabolicznych typu cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca.

 

 

Po pierwsze żywność. Racjonalne, dobrze zbilansowane, urozmaicone jedzenie zapewnia nam energię, powoduję lepsze samopoczucie, przypływ sił witalnych, wpływa pozytywnie na naszą skórę, włosy, paznokcie, lepszą obronę przed stresem oraz walkę z chorobami.

 

 

Po drugie aktywność fizyczna: Systematycznie uprawiana aktywność fizyczna oddziałuje na czynności ustroju oraz integruje zasady kształtowania zdrowia, stając się wielkim i efektywnym bodźcem biologicznym, prowadząc do utrzymania i ochrony zdrowia psychicznego i fizycznego człowieka. Efekty pracy nad ciałem mogą być ważnym czynnikiem w zapobieganiu i zmniejszeniu tempa wielu chorób.

 

 

Jakie korzyści płyną z aktywności fizycznej: Usprawnienie koordynacji ruchowej mięśni, przyrost mięśni szkieletowych i poprawa ich unaczynienia, zwiększenie ukrwienia i unaczynienia stawów, pobudzenie czynności kaletek maziowych, zwiększenie zakresu ruchów w stawach (gibkość), poprawa motoryki, postawy ciała, wzrost masy i stopnia mineralizacji tkanki kostnej, poprawienie stanu organizmu we wszystkich grupach wiekowych i spowalnianie procesów starzenia się, wzmacnianie procesów przemiany materii, co oznacza zwiększone zużycie kalorii, profilaktyka chorób układu krążenia i serca poprzez pozytywne wpływanie na procesy arteriosklerozy i obniżenia ciśnienia krwi.

 

 

Zdrowa żywność, regularność spożywania posiłków, jak i aktywność fizyczna może poprawić naszą jakość życia dlatego powiedzenie „jesteś tym co jesz" jesz w 100% prawdziwe!

 


Zobacz co dzieje się z problemami zdrowotnymi, gdy zdrowo się odżywiasz i redukujesz zbędne kilogramy!

 

Migreny w 57% problem rozwiązany, dyslipidemia i hipercholesterolemia w 63% problem rozwiązany, otłuszczenie wątroby w 90% poprawienie stłuszczenia, zespół metaboliczny w 80% problem rozwiązany, cukrzyca typu 2 w 83% problem rozwiązany, zespół żylny w 95% problem rozwiązany, depresja w 55% problem rozwiązany, nocny obturacyjny bezdech w 74-98% problem rozwiązany, choroby układu krążenia zmniejszenie ryzyka o 82%, nadciśnienie tętnicze w 52-92% problemów rozwiązanych, refluks w 72-92% problemów rozwiązanych, nie trzymanie moczu w 44-88% problem rozwiązany, choroba zwyrodnieniowa stawów w 41-76% problem rozwiązany, dna moczanowa w 77% problem rozwiązany!

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.