Święto kultury koktajlowej - Przedstawiamy World Class Cocktail Festival

15.07.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

World Class Cocktail Festival to najpopularniejsze wydarzenie polskiej sceny cocktailowej! Profesjonalni barmani, fenomenalne smaki i najbardziej klimatyczne cocktailbary zawitały również do Szczecina! O atrakcjach i idei wydarzenia rozmawiamy z Bernadettą Kowalczyk - city menadżerką World Class Cocktail Festival...

 

 

 

Festiwal trwa już kilka dni, więc szybkie pytania na czasie. Dlaczego warto się wybrać? Co jest ideą festiwalu a zaraz jego główną atrakcją?

 

Zakochanie w sztuce barmańskiej! Zdecydowanie! To idealna okazja na to, aby spróbować czegoś innego lub tego co zapisane w kanonach klasyki koktajlowej. Atrakcja? Bez dwóch zdań gwiazdami festiwalu są barmani świecący na niebie, którym jest Diageo i prezentowane przez nich portfolio umożliwiające budowę przepysznych koktajli - oczywiście mówiąc poetycko (śmiech!).

 

Cocktail Festival trwa od kilku dni, ponad tydzień temu skończył się Restaurant Week. Dużo się dzieje! Czy to koniec na ten rok, czy już szykujecie coś nowego?

 

Oczywiście, że to nie jest koniec :) World Class Cocktail Festival potrwa do 1 sierpnia, a we wrześniu kolejna edycja Restaurant Week’u! Pandemia zabrała możliwość odwiedzania gastronomii, więc teraz jest co nadrabiać, z tego względu dajemy taką sposobność.

 

Jesteś szczecińską koordynatorką tego wydarzenia, bywasz we wszystkich lokalach. Masz dużą wiedzę ;).  Jaki jest twój ulubiony coctail? Co polecasz?

 

Mama nie byłaby dumna, gdyby usłyszała, że powiem o ulubionych koktajlach :). Zdecydowanie z klasyków - Pornstar Martini. Oprócz tego wszelkiego rodzaju spritzery (Mamuś! nie czytaj tego!). Bardzo lubię połączenie niwelujących się wzajemnie smaków - więc naprawdę jest w czym wybierać. Rzecz jasna uwielbiam jeśli koktajl cieszy oko, kwestie wizualne są również bardzo ważne.

 

 

 

Ile szczecińskich lokali bierze udział w tegorocznej edycji festiwalu?

 

Szczecińskich aż 7 - to rekordowa edycja przy World Class Cocktail Festivalu. Możecie odwiedzić - idąc według alfabetu: Halę Odra,  Kathmandu, Lokalną, Melanż, Prywatkę, The Ptak i Pies i 17 Schodów. Przy tej edycji World Class Cocktail Festival pod moimi skrzydłami znalazły się jeszcze Międzyzdroje, Zielona Góra, Koszalin oraz Bydgoszcz - tam także zapraszam!

 

Na co zwrócić uwagę przy festiwalu cocktailowym?

 

Na historię! Zdecydowanie na opowieści barmanów o koktajlach, które serwują. Warto docenić taką wiedzę!

 

Jak mogę przełączyć się do festiwalu? Gdzie można dokonać rezerwacji stolików?

 

Rezerwacji dokonuje się na stronie www.cocktailfestival.pl wybieramy liczbę osób, termin rezerwacji i lokal, a później…. widzicie się przy barze! Całość procesu jest bardzo krótka, system  jest intuicyjny, płatności dokonuje się również w trakcie rezerwacji.

 

Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa / higieny (z wiadomych względów) podczas tegorocznej edycji?

 

Wszystkie lokale biorące udział przestrzegają przepisów zgodnie z wytycznymi. Dbamy o to, aby zdrowie gości i nasze było na pierwszym miejscu. Należy walczyć o lepsze czasy dla nas wszystkich, więc obostrzeń nie unikamy.

 

 

Tel. 507 263 436

Mail: szczecin@restaurantclub.pl

Strona www: www.cocktailfestival.pl