6 Atrakcji dla całej rodziny!

03.08.2017 0 komentarzy
Autor: Marcin Homis / Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum miejsca

Tym razem w naszej rodzinnej, sierpniowej wycieczce do Berlina polecimy Wam 6 ciekawych miejsc, które można odwiedzić w czasie jednego weekendu albo innego korzystnego dla Was zestawienia dni (w końcu mamy wakacje!). Polecamy Wam odwiedziny w: Parku Tiergarten, Berlińskim Zoo, Akwarium przy Zoo, Centrum wodnym: Aqua Dom & Sea Life oraz w Legolandzie. Wszystkie te miejsca znajdują się koło siebie, więc to powinno ułatwić waszą wyprawę, a na drodze do Berlina lub na powrocie możecie jeszcze zahaczyć o Tropical Island. Plan doskonały.

 

Tropical Islands

 

Großer Tiergarten jest najbardziej popularnym parkiem w Berlinie, porównywanymnawet do Nowojorskiego Central Parku. Powierzchnia parku wynosi aż 210 hektarów! Tiergarten jest odwiedzany przez tysiące turystów i mieszkańców Berlina. Stanowi jedną z wielu atrakcji, gdzie możecie spędzać czas na kilkanaście sposobów: biegać, jeździć na rowerze (na miejscu są wypożyczalnie), urządzić piknik, spotkać się ze znajomymi, zwiedzać (dużo pomników). Malowniczo położone rzeki, jeziorka i zewsząd otaczająca roślinność pozwolą Wam przenieść się w zupełnie inny świat. Oddalicie się od miejskiego zgiełku i spędzicie miło czas ze znajomymi. Na miejscu możemy polecić Wam również trzy knajpki: CafeamNeuenSee, Schleusenkrug, czy Tehaus im EnglischenGarten.

 

 

Z GroßerTiergarten mamy rzut tzw. Beretem ;) do królestwa zwierząt. Berlińskie Zoo to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Niemczech, a także jeden z największych (jeśli chodzi o liczbę gatunków zwierząt) na świecie. Położony jest w dzielnicy Berlina Tiergarten. Zoo zostało otwarte w 1844 roku i było pierwszym ogrodem zoologicznym w Niemczech. Różne źródła podają, że znajdziemy tu kilkanaście do 20 tysięcy zwierząt. Wszystko mieści się na 35 hektarach w historycznych klatkach. Wszystkie zwierzęta są ulokowane w zagrodach, w których stworzono im warunki odpowiadające naturalnym. Zoo jest otwarte cały rok i przyjmuje w tym czasie blisko 2,6 mln gości z całego świata. Ceny wstępu: 15,50 € dorośli, 8 € dzieci.

 

Akwarium przy berlińskim Zoo

 

Następną atrakcję również mamy pod nosem. Akwarium przy berlińskim Zoo jest jednym z największych publicznych akwariów w kraju, a także należy do grona najbardziej różnorodnych w sferze biologicznej na świecie! Powstało w 1913 roku, jako część kompleksu połączonego z Ogrodem Zoologicznym. W trzech kondygnacjach budynku znajdziemy ponad 9000 zwierząt z 800 gatunków. Spotkamy tutaj między innymi meduzy, ryby tropikalne (ale również te bardziej rodzime), krokodyle (w tym kajman), szeroki wachlarz owadów (dla tych co lubią), skorupiaków, węży, jaszczurek, żółwi i wielu, wielu innych. Co ciekawe, największe akwarium liczy sobie aż 12 000 litrów wody! Ceny wstępu: 15,50 € dorośli, 8 € dzieci. Uwaga – jeśli planujecie odwiedzić zarówno Zoo, jak i Akwarium, to polecamy kupić bilet łączony!

 

Aqua Dom & Sea Life

 

Pozostańmy przy temacie wodnym. Aqua Dom & Sea Life zaprasza w pasjonującą podróż przez niezwykły podwodny świat, począwszy od źródeł Sprewy, przez surowe Morze Północne do głębin Atlantyku i dalej aż po tropikalne rejony. W akwarium słodkowodnym i morskim o powierzchni 1800 m² można podziwiać fascynującą różnorodność gatunków ok. 4000 zwierząt – od małży, kolorowych rozgwiazd, koników morskich i płaszczek, po różne gatunki rekinów, meduz, muren, ukwiałów. Czy wiecie, że to miejsce może poszczycić się olbrzymim, wielopiętrowym cylindrycznym akwarium o pojemności 1 miliona litrów(!), w którym pływa ponad 50 gatunków różnych tropikalnych ryb? To chyba największa chluba Aqua Dom & Sea Life. Wstęp kosztuje kilkanaście euro.

 

Legoland Discovery Center

 

Legoland Discovery Center Berlin to centrum rozrywki związane z klockami Lego, które znajdziemy niedaleko berlińskiego ogrodu zoologicznego. Jest to prawdziwe centrum rozrywkowo-edukacyjne, dzięki czemu można połączyć przyjemne z pożytecznym. Przygotowane jest z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 10 lat, ale spokojnie - dorośli również znajdą coś dla siebie. Możemy spędzić tutaj nawet cały dzień - rekomendowany czas wizyty to min. 2 godziny. Tak jak Legolandy, każde Discovery Center zbudowane jest w dużej mierze z klocków Lego. Oferowane atrakcje bardzo przypominają te dostępne w parkach tematycznych, choć z uwagi na to, że są to obiekty typu indoor, proponują raczej zabawę klockami, warsztaty edukacyjne czy pojedyncze małe karuzele. Wstęp powyżej 10 euro.

 

Zoo

 

Stała temperatura powietrza 26°C, natomiast wody: 28-32°C, największy na świecie kryty las tropikalny, morze i piaszczysta plaża o długości 200 metrów. Wszystko to usytuowane nie na wybrzeżu, ale pod Berlinem. Tropical Island to centrum rekreacyjno-rozrywkowe typu indoor o powierzchni 6,6 ha, otwarte przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wodny Świat można podzielić na cztery elementy składowe. Pierwszym jest Morze Południowe, gdzie czekają na Was również leżaki. Niezapomniane wodne szaleństwa gwarantuje kanał ze sztucznymi falami. Trzecim wartym uwagi elementem są zjeżdżalnie, a czwartym brodziki dla dzieci. Pozostałe atrakcje, które na Was czekają to: Las Tropikalny, Wioska Tropikalna, minigolf, Island Ballooning. Ceny: dorośli 42 euro, dzieci 33 euro.

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.