Classic Remise czyli te kochane samochodziki…

24.09.2019 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Materiały promocyjne

Z pewnością większość z nas była co najmniej raz w stolicy Niemiec. Powody? Dla jednych fakt, że jest to największe sąsiednie miasto w naszym obrębie, dla drugich po prostu szał zakupowy, a dla jeszcze innych powodem jest duża ilość atrakcji. We wrześniu przedstawimy wam nowe, ciekawe miejsce, prawdziwą gratkę dla dorosłych fanów motoryzacji, ale oczywiście nie tylko, gdyż wasze dzieciaki, zwłaszcza chłopcy, będą zachwyceni!. W końcu: nie ma to jak samochody … Poznajcie zatem Classic Remise w Berlinie!

 

 

Na początek trochę historii. Classic Remise Berlin (wcześniej Meilenwerk), to centrum dla samochodów zabytkowych. Miejsce to zostało otwarte w 2003 roku w zabytkowej zajezdni tramwajowej, pierwotnie zbudowanej w czasach cesarskich. Niektóre zmiany architektoniczne do budynku zostały wykonane w 1920 roku. Budynek nieco ucierpiał w czasie wojny, gdzie bomby pozostawiły po sobie uszkodzenia (nadal można je zobaczyć na suficie).


Po tym jak system tramwajowy Berlina Zachodniego w latach 60 zaczął zanikać, zajezdnia przestała służyć miastu. Wszystko zmieniło się w 2002 roku, kiedy obecni właściciele ją wykupili, a następnie postanowili naprawić oraz przeznaczyć w celu stworzenia centrum oldtimerów.


16 000 m2 w centrum Berlina, w byłej zajezdni tramwajowej, to piękne miejsce, wręcz raj dla miłośników starych aut. Wszystko kompleksowo zorganizowane i pokazane w taki sposób, że zapadnie w pamięć każdemu!Stylowe miejsce, które wypełnia wspaniała, bogata oferta dla miłośników zabytkowych samochodów.


Są tu m.in.:
- warsztaty samochodowe
- sklepy motoryzacyjne o różnej specjalności
- zabytkowe samochody na sprzedaż
- kluby motoryzacyjne
- „garaże” do wynajęcia
- restauracje i ogródek piwny
- miejsca do organizacji różnego rodzaju imprez

 

 

  


W związku z mnogością dostępnych atrakcji , nie można jednoznacznie stwierdzić, co jest największym atutem Classic Remise. Można tam zobaczyć takie legendy motoryzacji, jak Aston Martin DB6, Ferrari F40, Lamborghini Countach czy… traktor Porsche. Classic Remise to miejsce nie tylko dla fana motoryzacji. Szybko odnajdują się tam także osoby, dla których odróżnienie poszczególnych marek samochodów stanowi wyzwanie.


Przechodząc do podsumowania : obcowanie z autami wartymi setki tysięcy euro daje ogromną przyjemność. Niezwykła atmosfera miejsca (unoszący się zapach benzyny i słyszalne co jakiś czas odgłosy odpalania starego silnika czy dźwięki dochodzące z warsztatów) sprawia, że chce się tam wracać. Niekoniecznie z aparatem, ale po prostu po to, żeby pooglądać, dotknąć, posłuchać.


Zdecydowanie warto!

 

Godziny otwarcia oraz wstęp:
Poniedziałek-Sobota: 08.00 – 20.00
Niedziela: 10.00 – 20.00
Wstęp wolny
(z wyjątkiem specjalnych okazji)

 

Remise Berlin Remise Berlin Wiebestr. 36 – 37D – 10553 Berlin 

tel. +49 30 3640780

e-mail: [email protected]

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.