Berlińskie Zoo idealne dla dzieci i … dorosłych

10.02.2020 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski , Zdjęcia: Materiały Promocyjne

Zoo Berlin jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Niemczech i domem dla największej na świecie różnorodności gatunków. W 33-hektarowym zoo żyje prawie 20 000 zwierząt z około 1300 gatunków. Każdego roku miliony odwiedzających w każdym wieku przyjeżdżają do Zoo Berlin na cudowny dzień - z rodziną, przyjaciółmi lub sami. Dzięki dużemu placowi zabaw i malowniczemu zoo Hans im Glück Zoo Berlin jest idealnym miejscem na zabranie dzieci na krótki wypad - o każdej porze roku!

 

 


Berliński ogród zoologiczny, położony jest w dzielnicy Berlina Tiergarten, niedaleko stacji S-Bahn i dworca kolejowego Zoologischer Garten w centrum miasta. Zoo zostało otwarte w 1844 roku i było pierwszym ogrodem zoologicznym w Niemczech.


Nowoczesność oczywiście również jest obecna w ogrodzie. Interesujące są na przykład hale wolnych lotów dla ptaków (dzieciom spodoba się na pewno ta dla ptaków morskich – w basenie jest sztuczna fala, która rozbija się o brzeg).


Warte zauważenia są także: piwnice jednego z budynków z pawilonem nocnym. Można tu zobaczyć zwierzęta, które w innych ogrodach śpią podczas odwiedzin, a tu podczas sztucznie stworzonej nocy (poruszamy się w ciemności) możemy poobserwować na przykład fenki, pancerniki i kanguroszczury


Całe berlińskie zoo to blisko 20.000 zwierząt z 1.300 różnych gatunków. Wszystko mieści się na 35 hektarach w zagrodach, w których stworzono im warunki odpowiadające naturalnym.

 

--------------------------------------------------------------

 Jakie zwierzęta możemy zobaczyć w Zoo?

 

Oczywiście nie sposób wszystkich wymienić (przypominamy o liczbie 20 tysięcy…), jednakże najmłodszych szczególnie zainteresować mogą: pingwiny, panda wielka, słoń, niedźwiedź polarny, surykatka, hipopotam, goryl, lew morski, nosorożec, mangusta, kangur, zebra, orangutan, lew czy okapi.


Zoo Berlin oferuje młodszym miłośnikom zwierząt wiele atrakcji do odkrycia ekscytującego królestwa zwierząt, a nawet doświadczenia z bliska. Przykładem jest Małe Zoo: gdzie dzieci mogą się pobawić z oswojonymi kozami karłowatymi, owcami, osłami i kucykami.

 

 

 


Plac zabaw w stylu morskim: na młodych przygód czekają możliwości wspinaczki, zjeżdżalnie i labirynt.


Pokazy hipopotamów pod wodą: odwiedzający mogą obserwować te zwierzęta podczas podwodnego spaceru przez duże panoramiczne okno - i znajdować się zaledwie kilka centymetrów od nich.


Wszystko to sprawia, że berlińskie Zoo jest jednym z najchętniej zwiedzanych ogrodów w Europie. Rocznie ma blisko 2,6 mln gości z całego świata i co istotne: otwarte jest przez cały rok!


--------------------------------------------------------------

 

 


Dodatkowe informacje:


Na terenie znajdują się trzy miejsca restauracyjne. Zoo Restauracja - czyli główny punkt kulinarny. Waldschänke - to duży taras naprzeciwko placu zabaw. Trzeci punkt to Food stall & bistro w akwarium.


Na miejscu znajdziecie również Sklep Zoo, w którym kupicie pamiątki, po których na pewno nie zapomnicie swojej wizyty.


Warto wiedzieć, że na terenie Berlińskiego Zoo znajduje się również najstarsze w Europie akwarium, w którym mieszka około 10 tysięcy zwierząt.


Niestety zwiedzanie zoo z psami również jest zabronione.

 

 


Uwaga! Zoo otwarte jest dla zwiedzających przez prawie 365 dni w roku!
Bilety: Dorośli od 15,50 €, Dzieci (od 4 do 15 roku życia) – od 8 €

 

--------------------------------------------------------------

 

Zoo Berlin
tel. +49 30 254010
adres: Hardenbergplatz 8, 10787 Berlin
www.zoo-berlin.de
www.facebook.com/zooberlin
www.instagram.com/zooberlin

 

ZOO w Berlinie!

ZOO w Berlinie!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.