Dobre Szczecińskie Przedszkola cz.1

29.11.2019 0 komentarzy
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum przedszkoli

Każdy Rodzic zdaję sobie sprawę z tego jak ważny jest wybór przedszkola. Jak z pośród szerokiej oferty punktów przedszkolnych wybrać jedno, idealnie dopasowane do potrzeb naszego dziecka? Czym kierować się przy wyborze placówki? W naszym felietonie przedstawiamy Wam osiem niepublicznych przedszkoli znajdujących się w Szczecinie. Ich profile nauczania są bardzo różnorodne i każdy z pewnością znajdzie w ich ofercie coś dla siebie. Zapraszamy na lektury!

 

Przeczytaj także >THE LITTLE GYM - GOŁE STOPY<

 

Akademia Pana Drozda

 

  


Misją Akademii Pana Drozda jest wspieranie harmonijnego rozwoju dziecka. Ich absolwenci, to odważni i otwarci młodzi ludzie. Aktywnie uczestniczący w świecie. W myśl zasady B. Prusa świat należy do tych, którzy go biorą. W swojej placówce stworzyli atmosferę zaufania, wzajemnego szacunku i akceptacji. Integracja w ich placówce dotyczy zarówno dzieci, ich rodzin jak i środowiska lokalnego. Przedszkole w pełni realizuje zadania opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczne. Nauczyciele kładą nacisk na indywidualizację w procesie nauczania i wychowania. Starają się zaspokajać wszystkie potrzeby dzieci, aby czuły się w Przedszkolu bezpieczne, kochane i rozumiane. Nowi specjaliści Akademii Pana Drozda skupiają najważniejsze potrzeby dziecka w jednym miejscu. Terapeuta zajęciowy (Integracja sensoryczna), psycholog dziecięcy, fizjoterapeuta oraz logopeda.


ul. Drozdowa 60A | tel. 502 345 315 | www.akademiapanadrozda.pl | www.facebook.com/akademiapanadrozda

 

_____________________________________

 

Punkt Przedszkolny „Fantazja”

 

    


Punkt Przedszkolny „Fantazja” realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty oraz w przepisach wydawanych na jej podstawie, a w szczególności na podstawie programu wychowania przedszkolnego, obejmujące w szczególności: wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka poprzez zastosowanie elementów z pedagogiki Marii Montessori oraz ćwiczeń z zakresu integracji sensorycznej. Stworzenie opieki nad dziećmi odpowiednio do ich potrzeb i możliwości Punktu Przedszkolnego, wspomaganie działań wychowawczych rodziców, wpływanie na integrowanie zabiegów wychowawczych i przygotowanie dzieci do nauki szkolnej, wychowywanie dziecka w poszanowaniu tradycji domu rodzinnego. Zadaniem Punktu Przedszkolnego „Fantazja” jest wspomaganie rozwoju dziecka poprzez świadome podejmowanie zorganizowanych działań edukacyjnych, przyczyniających się do aktywnego nabywania przez nie doświadczeń.


ul. Widokowa 8 | tel. 605 323 127 | www.fantazja-szczecin.pl | www.facebook.com/punktprzedszkolny.fantazja

 

_____________________________________

 

Niepubliczny Artystyczny Punkt Przedszkolny „Las Pogodny”

 

  


Las Pogodny to Niepubliczny Artystyczny Punkt Przedszkolny dla dzieci przy ul. Somosierry w Szczecinie. Zapewniają mnóstwo ciepła, domowej atmosfery, aktywnie spędzonego czasu, pełnego kreatywnych zajęć i zabaw na świeżym powietrzu. Kadra wychowawcza tworzy przedszkole w skandynawskim stylu, dzięki czemu maluchy poznają przyrodę, opiekują się roślinami w ekologicznym ogródku, uczą się przez zabawę, jedzą zdrowo i nie mają czasu na nudę. Oddając dziecko pod opiekę przedszkola, rodzice zyskują gwarancję nie tylko fachowej opieki i bezpieczeństwa, ale też artystycznego rozwoju swojego malucha. Kreacja jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Dlatego celem zajęć artystycznych w Lesie Pogodnym jest wyzwolenie i rozbudzenie w dzieciach radosnej twórczości. Staramy się sprawić, aby w atmosferze spokoju, dobroci i bezpieczeństwa poznawały otaczający je świat.


ul. Somosierry 10 | tel. 512 322 171 | www.laspogodny.pl | www.facebook.com/laspogodny

 

_____________________________________

 

 

Dzień Doberek

 

  


Niepubliczny Punkt Terapeutyczny „Dzieńdoberek”, to nowopowstały kameralny punkt przedszkolny, mieszczący się w bardzo urokliwej części Szczecina (tuż obok Zamku Książąt Pomorskich). Placówka powstała z myślą o dzieciach posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze szczególnym uwzględnieniem spektrum autyzmu. Dzieci bawią się i uczą w kameralnych grupach, pod okiem wykwalifikowanych terapeutów i pedagogów specjalnych. W ramach codziennej opieki, wychowankowie otrzymują szereg terapii, w oparciu o indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny, obejmujący m.in zajęcia z Terapia SI, Terapia Ręki, Dogoterapii, Sensoplastyki itp. Oprócz dodatkowych zajęć indywidualnych oraz grupowych, dzieci mogą korzystać z konsultacji np. psychologicznej, pedagogicznej czy logopedycznej – na miejscu, w placówce.


ul. Kuśnierska 6 | tel. 91 307 60 99, 577 895 444 | www.dziendoberek.pl | www.facebook.com/dziendoberekpunktterapeutyczny/

 

_____________________________________

 

 

Lucky Surmaki

 

  


Działają od września 2016 roku. Przyjmują dzieci od 1,5 roku życia. Pracują w małych grupach, dzięki czemu co chwilę coś się dzieje. Panie przedszkolanki mają głowy pełne pomysłów! Są zawsze zmotywowane, uśmiechnięte i gotowe do działania!Uczymy się z psem! Lucky jest z dziećmi podczas zajęć i zabaw. Jego obecność motywuje i pomaga się dzieciom skoncentrować. Uczą się przy nim odpowiedzialności, empatii i szacunku do zwierząt. W przedszkolu dzieci poznają świat dosłownie wszystkimi zmysłami. Przetwarzają napływające bodźce, pobudzają receptory, dzięki czemu wszystko działa jak należy. Podczas zajęć z akompaniatorem i choreografem rozwijają zmysł słuchu i kształtują poczucie rytmu. Próby polegają na inscenizacji powierzonych ról i przygotowaniu do występów publicznych. Trenerzy z Przedszkoliady dbają o rozwój fizyczny dzieci, zachęcają do ruchu i uczą podstaw gier. Na koniec wszyscy wygrywają!


ul. Okrzei 57 | tel. 573 420 426 | www.luckysurmaki.pl | www.facebook.com/luckysurmaki

 

_____________________________________

 

 

Przedszkole Niepubliczne „Nutka”

 

  


Przedszkole Niepubliczne „Nutka” to wymarzone miejsce dla Twojego dziecka. Nutka jest miejscem innowacyjnym i pełnym pasji, szanują tutaj indywidualność każdego dziecka. Dbają o wspaniałą, domową atmosferę, ubraną w kolorowy wachlarz zabawy, sami czerpiąc radość z kontaktu z dziećmi. Oferują bogatą ofertę zajęć muzyczno - ruchowych: rytmika, tańce, zespół wokalno-instrumentalny, nauka gry na flażoletach, gimnastykę korekcyjną, program ogólnorozwojowy „Przedszkole i piłka”. Ciekawe zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem innowacyjnych metod: Glottodydaktyka, Dziecięca Matematyka Gruszczyk – Kolczyńskiej, Dary Froebla, Tablica Interaktywna. Dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych: realizację kształcenia specjalnego oraz wczesnego wspomagania rozwoju: logopedię, terapię SI, TUS, terapię pedagogiczną, terapię ręki, hipoterapię, rehabilitację ruchową


ul. 1go Maja 38 I tel. 516 727 611  | ul. Jasna 103 B I tel. 502 162 184 | os. Zalesie 96 B, Kobylanka I tel. 505 647 229 | www.przedszkolenutka.eu | www.facebook.com/nutkaprzedszkole

 

_____________________________________

 

 

Niepubliczne Przedszkola Językowo-Muzyczne „Promyk”

 

  


Niepubliczne Przedszkola Językowo-Muzyczne „Promyk” oraz Żłobek „Promyk” w Szczecinie zapraszają przyszłych przedszkolaków oraz ich rodziców. Nabór do przedszkoli i żłobka prowadzony jest przez cały rok. Ich placówki znajdziecie aż w czterech lokalizacjach – zarówno na Prawobrzeżu, jak i na Lewobrzeżu Szczecina. Spośród innych szczecińskich przedszkoli i żłobków wyróżniają ich doskonałe warunki do rozwoju stworzone dla maluchów oraz bogata oferta zajęć dodatkowych, w tym językowych i muzycznych. Twórcą projektu przedszkola, właścicielem i dyrektorem jest mgr Helena Grzywacz: dyrektor, pedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego, absolwentka studiów podyplomowych „Zarządzanie w Oświacie" oraz licznych szkoleń z zakresu zarządzania zespołem, umiejętności komunikacyjnych i asertywności, budowania relacji, rozwiązywania konfliktów i negocjacji, pozyskiwania funduszy unijnych.


ul. Grodzka 34A | tel. 91 488 18 3 | www.promyk.szczecin.pl | www.facebook.com/przedszkolepromykszczecin

 

_____________________________________

 

 

Przedszkole Niepubliczne Sportowo-Językowe „Zielony Miś"

 

  


Przedszkole Niepubliczne Sportowo-Językowe „Zielony Miś" istnieje od 2007 roku i specjalizuje się w edukacji metodą M.Montessori. Ich priorytetem jest indywidualny rozwój każdego dziecka. To ono decyduje czego chce się nauczyć, zadając pytania i samodzielnie wykonując oraz powtarzając czynności. Małe grupy, pozwalają nauczycielom skupić się na indywidualnych potrzebach dziecka. W metodzie Montessori „pozwól mi zrobić to samemu" nauczyciel jest obserwatorem i nakierowuje dziecko, natomiast nie wykonuje za niego czynności. W przedszkolu znajduje się sala sensoryczna z elementami do manipulacji i rozwoju zmysłów u dzieci. Szeroki wybór zajęć dodatkowych: tenis, siatkówka, karate, plastyka oraz warsztaty kulinarne umożliwiają dzieciom zdobywanie nowych umiejętności. W ciągu roku szkolnego dzieci przygotowują projekty rodzinne : kosmos, fauna, flora, kontynenty.

 

al. Wojska Polskiego 123 | tel.91 422 19 59 | www.przedszkole-zielonymis.eu

 

 

Dobre Szczecińskie Przedszkola cz.1

Dobre Szczecińskie Przedszkola cz.1

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.