Oceanarium w Stralsund

23.01.2020 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Oceanarium

W tym miesiącu zapraszamy Was na rodzinną wycieczkę do Stralsund. Dlaczego akurat ten wybór? Ponieważ dzięki odwiedzinom w tej miejscowości, poznacie niesamowite oceanarium, które jest prawdziwą wizytówką tego miasta i jedną z najbardziej odwiedzanych atrakcji turystycznych w północnej części Niemiec!
 


W odległości nieco ponad 200 km od centrum naszego miasta mieści się jedno z najnowocześniejszych oceanariów w Europie. Według statystyk jest to jedna z najbardziej odwiedzanych atrakcji turystycznych w północnej części Niemiec. Chcecie poznać morza i oceany? Mamy jesień, zatem pomysł na jednodniowy wypad do Stralsund wydaje się być propozycją godną rozważenia.

 


Zwiedzający mogą obejrzeć różnorodne morskie przestrzenie życiowe, np. zalew greifswadzki czy otwarty Atlantyk. Największe akwarium (z ławicą) jest o pojemności 2,6 milionów litrów. Woda w tym zbiorniku ma ponad dziewięć metrów głębokości. Panoramiczna szyba waży 22 tony i ma ponad 30 centymetrów grubości!

 

 

 

 


W Oceanarium są dostępne między innymi : Akwarium Morza Bałtyckiego, Akwarium Morza Północnego oraz szereg wystaw tematycznych,np. „Wszechocean" przedstawiająca różnorodność życia w morzu i jego oddziaływanie na otoczenie.Ponadto obejrzycie tutaj takie wystawy jak:1:1 Giganci Mórz (z wielkimi modelami, wiszącymi nad głowami), Morze dla Dzieci, Oceany Świata, czy Morze Bałtyckie (o której powiemy już za chwilę). Oceanarium zostało zaprojektowane jako otwarty budynek, który dzięki swojemu wspaniałemu położeniu zapewnia bezproblemowy i dogodny dostęp dla wszystkich grup zwiedzających.Do ulubieńców publiczności odwiedzającej Oceanarium z pewnością należą Pingwiny Peruwiańskie (Humboldta), które rezydują na dachu, obok Morza dla Dzieci.

 


Morze Bałtyckie odgrywa szczególną rolę w Oceanarium. Na wyimaginowanej trasie przez Morze Bałtyckie, a wzdłuż jego brzegów, wystawa maluje obraz różnych linii brzegowych. Wystawa zwraca uwagę na główny temat edukacji ekologicznej, a tym samym przyczynia się w znacznym stopniu do popularyzacji chronionych obszarów morskich.Główną częścią wystawy jest instalacja o planktonie. Wystawa Bałtycka pokazuje pracę badaczy względem Morza Bałtyckiego: zarówno w badaniu ryb, planktonu, skorupiaków, jak i ptaków czy ssaków z regionu Morza Bałtyckiego.

 

 


W oceanarium nasze pociechy z pewnością nie będą się nudziły. Specjalnie dla nich przygotowano wystawę pt. „Morze dla dzieci". Przedstawione tam treści przygotowano specjalnie dla dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat. Tunel przygód, stacja badawcza, wybieg pingwinów peruwiańskich - to miejsca gdzie mali pasjonaci morza nie będą się nudzić.

 

------------------------------------------------------------------------


Godziny otwarcia:
od czerwca do września codziennie 9:30-20.00
od października do maja codziennie 9:30-18.00
24 grudnia - Zamknięte, 31 grudnia 9:30-15.00
Aktualny cennik:
Dorosły 17 €, Ulgowy 12 €, Dzieci 4-16 lat 8 €
Obowiązuje zniżka 1 € na każde dziecko w towarzystwie dorosłego członka rodziny. Pozwolenie na robienie zdjęć - 1 €. O biletach kombinacyjnych przeczytacie na stronie Oceanarium.

 

------------------------------------------------------------------------


Zapamiętaj!
Godziny karmienia:
Pingwiny - codziennie o godzinie 12.00 |

Akwarium Otwarty Atlantyk - w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 11:00 |

Doki akwariowe - czwartki i soboty o godzinie 13:30 |

Helgoland Tunel - w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 13:30 |

Jaskinia wybrzeża Szkocji - w niedziele o godzinie 13:30 |

Głębinowe - wtorki o godzinie 11:00

 

------------------------------------------------------------------------


Ozeanum Stralsund
Hafenstraße 11
18439 Stralsund
tel. 03831 2650 610
[email protected]
www.ozeaneum.de
www.facebook.com/ozeaneum

 

 

------------------------------------------------------------------------

źródła: ozeaneum.de, pogranicze.de

 

Oceanarium w Stralsund

Oceanarium w Stralsund

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.