Olimedica - Sport to zdrowie!

17.09.2019 1 komentarzy
Autor: Paulina Ostrowska / Olimedica, Zdjęcia: Karolina Tarnawska / Archiwum Miejsc

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zdrowy styl życia. Siłownia, bieganie, wspinaczka i wiele innych aktywności to już codzienność Polaków. Wychodząc naprzeciw Centrum Medyczne Olimedica przygotowało szeroki pakiet usługskierowany dla osób aktywnych fizycznie, uprawiających sport amatorsko i zawodowo.

 

Olimedica to miejsce spełniające najlepsze standardy medycznenowoczesnej laryngologii, ortopedii, fizjoterapii, dietetyki, psychologii i coachingu. Posiadaponad 30-letnie doświadczenie wdiagnostyce, leczeniuzachowawczym i operacyjnym osóbdorosłych jak i dzieci.

 


KROPLÓWKI WITAMINOWE


Wysiłek fizyczny powoduje, że razem z potem tracimy cenne elektrolity. Świetną opcją na uzupełnienie potrzebnych witamin i minerałów są kroplówki witaminowe. Koktajle witaminowe, które oferuje Olimedica, to terapie dla sportowców, które prowadzą do znaczącego polepszenia wydolności fizycznej i istotnie przyśpieszają regenerację po treningową. Składniki odżywcze przechodzą bezpośrednio do krwioobiegu, co sprawia, że korzyści z takiej suplementacji można zauważyć natychmiast. Kroplówki witaminowe są doskonałym dodatkiem dozdrowego stylu życia.


ORTOPEDIA


W Centrum Medycznego Olimedica można skorzystać z konsultacji oraz badań z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Lekarz wykona USG, dzięki któremu uzyska dokładny obraz badanego narządu. Jest to jedna z metod diagnostyki z zakresu rozpoznawania zaburzeń w obrębie układu ruchu, bezinwazyjna i całkowicie bezbolesna.

 

REHABILITACJA FIZJOTERAPIA


Dla osób cierpiących z powodu bólu,powracających do sprawności pourazach sportowych czyoperacji fizjoterapeuci irehabilitanci przygotują odpowiedni plan leczenia.
Każdorazowo dobierany jest rodzaj, częstotliwość orazdługość fizjoterapii, rehabilitacji czymasażu adekwatnie do rodzajuprzebytego urazu, wszystko po to, abypowrót do zdrowia był bezpieczny.


DIETETYKA


Żywienie w sporcie jest niezwykleważne. W świecie gdzie o wygranejdecydują niuanse, zawodnik dobrzeprowadzony przez dietetyka maogromną przewagę. W Olimedica dietetycy po zebranym wywiadzie, wykonanych pomiarach i analizie składu ciała przygotują odpowiedni plan żywienia.


EEG BIOFEEDBACK


Uprawianie różnych dyscyplin sportowych wymaga dobrze rozwiniętych umiejętności koncentracji uwagi i radzenia sobie ze stresem trwającym podczas zawodów, jak i podczas zwyczajnych treningów. Trening EEG Biofeedback uczy zawodników wyciszenia się oraz skupienia i skoncentrowania uwagi przed zawodami. Pomaga zapanować nad emocjami i stresem, uczy organizm samoregulacji, co bywa w sporcie decydujące.


Jest to metoda znana i często stosowana wśród znanych sportowców na całym świecie. Korzystającym z treningów EEG biofeedback jest między innymi nasz polski skoczek Adam Małysz, stosują go również duże kluby sportowe – jak np. AC Milan.W Olimedica pod opieką psychologa i neuroterapeuty również można skorzystać w zajęć EEG Biofeedback.

 

PSYCHOLOGIA


Strefa psychiczna jest uważana za istotnąz punktu widzenia osiągania wyniku sportowego. Psycholog pomaga opanować stres,utrzymać koncentrację na celu a także wypracować zachowania, które mogą być przydatne w ważnych momentach rywalizacji.Sportowcy stają się bardziej świadomi korzyści wynikających ze współpracy z psychologiem sportowym.

 


COACHING


Coaching sportowy i przygotowanie mentalne to propozycja adresowana do wszystkich osób chcących rozwinąć swoje umiejętności mające wpływ na działanie i osiągnięcia. Sesje skierowane są do osób, które chcą określić indywidualne cele dla własnegorozwoju lub rozwinąć umiejętność korzystania z własnego doświadczenia.


LECZENIE CHRAPANIA I BEZDECHUSENNEGO


Prawidłowy oddech to bardzo ważny element dobrze funkcjonującego organizmu. W trakcie wysiłku fizycznego konieczne jest dostarczanie dostatecznej ilości tlenu, aby zachować prawidłowe funkcje wszystkich komórek organizmu.Bezdech senny u osób intensywnie trenujących i uprawiających sport może by znaczącą przeszkodą do osiągania zadowalających wyników i realizowania postawionych celów. Sportowcy u których występuje bezdech mogą mieć problemy z koncentracją, są zmęczeni co znacznie wpywa na ich kondycję i wyniki. W Olimedica działa Centrum Badania i Leczenia Chrapaniaoraz Bezdechu Sennego. Jako jedyni w Szczecinie zajmują się diagnostyką i leczeniem chrapania, wykorzystując najnowsze i małoinwazyjne metody leczenia. Nowością w Centrum są aparaty do badań przesiewowych zaburzeń oddychania w czasie snu w warunkach domowych.

 

Więcej informacji na temat urządzeń i sposobów leczenia znajdziecie w czerwcowym numerze Hot Rodzinki. Jak widzicie Olimedica oferuje szeroki pakiet usług skierowany dla osóbaktywnych fizycznie, uprawiających sport amatorsko i zawodowo. Warto zapoznać się z ich ofertą i świadomie dbać o swoje zdrowie!

 

 

CHR Kupiec I piętro, ul. Krzywoustego 9-10
tel. 793 138 757, [email protected]

 

www.olimedica.pl
www.fb.com/olimedicacentrummedyczne
www.instagram.com/olimedica_centrum_medyczne

 

Komentarze

Komentarze

Marysia
13:20 23.04.2020
Polecam Olimedica! www.olimedica.pl, bardzo fajna placówka!
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.