The Little Gym - Gołe stopy

03.10.2019 0 komentarzy
Autor: The Little Gym Europe, Zdjęcia: Archiwum Little Gym

Badania naukowe pokazują, że niemowlęta poznające świat na boso są mądrzejsze i mają lepszą koordynację.Jest wiele rzeczy, które są niesamowite w małych dzieciach. Ale jest jedna rzecz, która rozczula i rzuca się w oczy każdego dorosłego - to ich małe stopy. W rzeczywistości jest coś uroczego w ich miniaturowych rozmiarach i wydaje się, że jest to jedna z najbardziej niewinnych i pięknych części ich ciała. Możesz nawet powiedzieć, że dzieciaki są urocze od stóp do głów, a stopy są tam po to, żeby to udowodnić.

 

  


Kiedy małe dzieci zaczynają chodzić, większość rodziców zaczyna od razu zakładać buty lub w inny sposób chronić stopy. Jest to nawet logiczne, bo przecież przez stopy tracimy większość ciepła, ale mogą istnieć powody, dla których warto to zmienić. Ostatnie badania pokazują, że chodzenie boso przynosi wiele korzyści, a nawet pomaga w rozwoju dzieci. W rzeczywistości życie na bosaka może przynieść wiele korzyści zarówno dzieciom, jak
i dorosłym.

 

Kiedy dziecko jest bardzo młode, rozwija system sensoryczny i pomaga mózgowi uczyć się i dostosowywać do otaczającego świata. Nasze pięć zmysłów, dotyk, wzrok, słuch, węch i smak pozwalają na to wszystko. Wydaje się jednak, że dotyk jest jednym z najbardziej niedowartościowanych zmysłów. Dr Kacie Flegal jest kręgarzem i członkiem międzynarodowego stowarzyszenia pediatrii chiropraktyk. Pani Dr udowadnia, że istnieją dwa różne systemy sensoryczne, system proprioceptywny i system przedsionkowy. Często są pomijane, ale są niezwykle ważne. Kiedy dziecko chodzi boso, pomaga rozwinąć te systemy i zwiększyć funkcję mózgu.


Propriocepcja to umiejętność zrozumienia pozycji ludzkiego ciała, kiedy jest w ruchu lub kiedy nie jest w ruchu. Obejmuje on receptory w mięśniach, tkankach i stawach i działają razem, aby zasygnalizować mózgowi, gdzie jesteś w kosmosie. Z drugiej strony układ przedsionkowy wymaga naszej koordynacji i równowagi. Jest to związane z naszą postawą i środkiem ciężkości. Aby system rozwijał się prawidłowo, ciało i umysł potrzebują wkładu sensorycznego.


Dlatego nie zawsze dobrze jest pozwalać dzieciom chodzić w butach. Kiedy chodzą boso, dają im zmysłowy wkład w te systemy i pomagają mózgowi rosnąć i rozwijać się. Stopy są absolutnie zaprojektowane do tego celu, ponieważ są wyposażone w połączenia neurologiczne i wiele komórek czuciowych. Kiedy dziecko chodzi w kapciach lub butach, nie ma tego dotykowego sprzężenia zwrotnego, które jest wysyłane przez czujniki po stymulacji. Często obawiamy się, że stopy dzieci będą zranione lub zainfekowane, ale istnieje bardzo nikła szansa, że tak się stanie.

 


Dr Kacie Flegal mówi, że motywowanie dzieci do chodzenia boso może skutkować silnym rozwojem nerwowo-mięśniowym, a także poprawia równowagę i koordynację, a także nasze umiejętności orientacji przestrzennej. Gdy stopy są stymulowane, rozwijany jest centralny układ mózgu. "Jest oczywiste, że gdy nasze maluchy bawią się w zimnym lub trudniejszym otoczeniu, chcemy ich stopy chronić. Jednak dzięki naszym wskazówkom i np miękkiemu płatkowi kwiatu, źdźble trawy, brudowi lub mokrym liściom, zachęcamy dzieci do odkrycia, jak świetnie jest tupać i czuć nagimi stopami! W rezultacie pozwolisz im na świetną zabawę i platformę do rozwoju wyższych ośrodków mózgu odpowiedzialnych za kontrolę emocjonalną, rozwiązywanie problemów, język, umiejętności społeczne i pewność siebie "- napisała w artykule Pani Doktor.


Dzieci mogą korzystać z chodzenia na boso, ale to samo odnosić się również do dorosłych. Połączenia nerwowe mogą rozwijać się niezależnie od wieku. Jeśli masz problemy z równowagą i orientacją, możesz od czasu do czasu rozsznurować i zrzucić buty. "Kiedy ostatni raz zdejmowałeś buty i chodziłeś boso po ziemi, trawie lub kałuży wody? Zachęcaj siebie i swoje dzieci, aby odkrywały, bawiły się i były wolne, pozwalając światu połaskotać twoje zmysły! Nie tylko wspaniale jest łączyć się z ziemią pod Twoimi stopami, ale chodzić boso może cofnąć Cię w czasie do Twojego dzieciństwa, gdzie możesz ponownie zobaczyć świat jako nowe i ekscytujące miejsce ... tak jak dzieci! " lekarz kończy.

 

 

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia próbne!


Tel. 664 06 04 02
szczecin.thelittlegym.eu

 

The Little Gym - Gołe stopy

The Little Gym - Gołe stopy

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.