ZOO Ueckermünde

07.05.2016
Autor: Gosia Kozieł, Zdjęcia: archiwum zoo

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego postanowiliśmy stworzyć nowy cykl artykułów : Sobotnie wycieczki. Będziemy w nim opisywać propozycje miejsc, które są oddalone od Szczecina maksymalnie do 100 km. Na naszą pierwszą wycieczkę pojedziemy do ZOO w Ueckermünde.

 

 

Informacje o trasie:
Odległość od Szczecina: 59,8 km
Przewidywany czas jazdy samochodem: 1 godz. i 16 min
Przewidywany czas jazdy rowerem: 3 godz. i 8 min
Przewidywany czas jazdy pociągiem: 2 godz. (pociąg z przesiadką; Szczecin-Pasewalk ; Pasewalk- Ueskermeunde) 
Przewidywany czas jazdy autobusem: 2 godz. (Linią autobusową 706, kursującą ze Szczecina przez Tanowo i Dobieszczyn, można bezpośrednio dojechać do Tierpark Ueckermünde)
Trasa: Przez Lubieszyn - Loecknitz - Pasewalk - Torgelow do Ueckermeunde lub przez Police - Dobieszczyn - Hintersee- Eggesin - do Ueckermeunde

 

 

ZOO w Ueckermuende mierzy 180 000 m2, żyje w nim ponad 400 zwierząt, należących do 100 gatunków. W ogrodzie możemy znaleźć zwierzęta z każdego zakątka świata. Spotkamy tam między innym: lemury katta, mandryle, przeróżne gatunki małp, papugi, lamy i kangury. Zobaczymy także jednogarbnego wielbłąda, wilki oraz lwy.

 

Zwierzęta mają duże i zadbane wybiegi, które są jak najbardziej zbliżone do naturalnych warunków. Niektóre wybiegi są udostępnione dla zwiedzających, tak aby mogli obserwować zwierzęta bez krat.W ZOO jedną z najbardziej popularnych atrakcji jest możliwość karmienia zwierząt, osłów, kozy i sarny. Karmę dostaniemy w umieszczonych na trasie spaceru automatach, koszt jednej „porcji” to 1 euro. Można też uczestniczyć w bardziej spektakularnym pokazowym karmieniu pozostałych stworzeń takich jak lwy, kangury czy wilki. Harmonogram karmienia zwierząt znajdziecie na stronie internetowej ZOO.

 

 

 

W 2012 roku w Ogrodzie Zoologicznym Uekcermünde otworzono Akwarium Zalewu Szczecińskiego. Akwarium powstało dzięki projektowi „Życie nad Zalewem Szczecińskim i w Puszczy Wkrzańskiej - edukacja, ekologia i historia". Zwiedzający mogą obserwować 5 sporych akwariów., a w nich sumy, szczupaki oraz karpie. Największe akwarium mieści 9000 litrów i mieszkają w nim sieje bałtyckie. Jedną z atrakcji Akwarium jest możliwość głaskania karpi, co cieszy nie tylko dzieci.Co ciekawe podczas budowy tego akwarium, trzeba było zburzyć stary budynek. Dzięki temu odkryto skrzynię z 1962 roku. Znajdowały się w niej stare monety, ziemia oraz zwój papieru Pana Scholze (założyciela Ogrodu), datowany na 5.11.1961, była to dana rozpoczęcia budowy Domu Brehma

 

 

Cały spacer po Ogrodzie Zoologicznym i Akwarium Zalewu Szczecińkiego zajmuje ok.4-5 godzin. Dlatego jeżeli wybieramy się do ZOO z dziećmi, na miejscu można wypożyczyć wózki lub drewniane przyczepki, które służą do transportu dzieci. Koszt wypożyczenia to 2 euro. Ogród Zoologiczny organizuje ciekawe imprezy tematyczne , na które każdy może się wybrać.

Poniżej harmonogram na czerwiec:

1.06.2016 – Kolorowy program dla calej rodziny z liczne pokazowymi karmieniami zwierzaków
10.06.2016 - Wyprawa fotograficzna & liczenie czapli (godz. 17) 
28.06.2016 - Pieknie ryczysz,lwie - Safarii wsrod drapieznikow zoo 
30.06.2016 - Z wizyta u kruka i jego przyjaciol: rodzime zwierzaki znad Zalewu (oprowadzanie)

 

Bez wątpienia wycieczka do Ueckermunde jest ciekawym sposobem na spędzenie całego dnia wśród przyrody i zwierząt. W ogrodzie znajdziemy wiele tablic edukacyjnych, które są w języku polskim, na nich możemy znaleźć informacje dotyczące obserwowanych zwierząt, zagadki oraz odgłosy zwierząt.

 

 

Godziny otwarcia:

od 19 do 31 października Ogród Zoologiczny jest otwarty codziennie od 10-18

 

Cennik:

Dorośli
9,00 €
Dzieci poniżej 3 lat
bezpłatny
Dzieci w wieku od 3 do 15 lat
4,50 €
Bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci)
26,00 €
Bilet rodzinny (1 dorosły + 2 dzieci)
17,00 €
Uczniowie od 16 lat, studenci, osoby niepełnosprawne, renciści od 60 roku życia
8,00 €
Karnet roczny dla osoby dorosłej
34,00 €
Karnet roczny dla uczniów, studentów jak i osób niepełnosprawnych i rencistów.
30,00 €
Karnet roczny dla dziecka
20,00 €

 

 

 

ZOO Ueckermünde

Chausseestraße 76, 17373 Ueckermünde, Niemcy
http://www.holiday-pomerania.de/tierpark-ueckermuende-zoo-am-stettiner-haff.html 

https://web.facebook.com/tierpark.ueckermuende 

 

Zapisz

Zapisz